Powstały specjalne gadżety erotyczne dla molestowanych kobiet. Mają pomóc im odzyskać radość z seksu

Holenderka zaprojektowała terapeutyczne zabawki erotyczne dla kobiet, które doświadczyły przemocy seksualnej. Inspiracją do ich powstania były osobiste przeżycia autorki.

Pomysłodawczynią i projektantką erotycznych zabawek i akcesoriów jest absolwentka Akademii Wzornictwa w Eindhoven, Nienke Helder. Holenderka nazwała swój projekt "Seksualnym Ozdrowieniem".

Z własnego doświadczenia

Skąd pomysł na terapeutyczne zabawki erotyczne? Inspiracją do ich zaprojektowania była bezradność. Właśnie to uczucie towarzyszyło Nienke w czasie przebytych terapii dla kobiet, które doświadczyły przemocy seksualnej.

Jak często uprawiają seks szczęśliwe pary? [LEPSZY SEKS]

Zdaniem Holenderki metody pomocy dla molestowanych kobiet nie tylko się nie sprawdzały, ale wręcz pogłębiały problem i powodowały frustrację. Jak podaje portal Dezeen, Holenderka powiedziała:

Byłam naprawdę sfrustrowana sposobami, w jaki leczy się takie problemy. W moim przypadku terapie, które przeszłam, tylko pogłębiły traumę.

Terapeutyczne gadżety erotyczne.Terapeutyczne gadżety erotyczne. Fot. Nienke Helder, nienkehelder.com/#/sexualhealing/

I opowiada:

Terapia całkowicie zniechęcała mnie do seksu. Byłam tak skoncentrowana na końcowym celu, jakim miała być penetracja, że zupełnie straciłam radość z własnej seksualności.

Specjalnie zaprojektowane gadżety erotyczne mają pomóc kobietom po przejściach.Specjalnie zaprojektowane gadżety erotyczne mają pomóc kobietom po przejściach. Fot. Nienke Helder, nienkehelder.com/#/sexualhealing/

Doktor gadżet

Projekt gadżetów erotycznych "Seksualne Odrodzenie" powstał we współpracy z lekarzami, ginekologami i kobietami, które padły ofiarą przemocy seksualnej. Erotyczne zabawki i akcesoria mają pomóc przywrócić ofiarom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji własnego ciała.

Terapeutyczne zabawki erotyczneTerapeutyczne zabawki erotyczne Fot. Nienke Helder, nienkehelder.com/#/sexualhealing/

Gadżety mają też za zadanie zachęcić kobiety do poznania swojego ciała na nowo i szukania tego, co sprawia im przyjemność, a to z kolei ma wyeliminować strach i ból. Projekt Holenderki został zaprezentowany podczas tegorocznych holenderskich targów wzornictwa Dutch Design Week.

Erotyczne gadżety.Erotyczne gadżety. Fot. Nienke Helder, nienkehelder.com/#/sexualhealing/

Erotyczne gadżety mają pomóc skrzywdzonym kobietom na nowo czerpać radość z seksu.Erotyczne gadżety mają pomóc skrzywdzonym kobietom na nowo czerpać radość z seksu. Fot. Nienke Helder, nienkehelder.com/#/sexualhealing/

Więcej prac Nienke Helder możecie zobaczyć na jej stornie nienkehelder.com.

Czy twoim zdaniem ten pomysł pomoże skrzywdzonym kobietom na nowo bawić się seksem i czerpać z niego radość? A może to zły pomysł? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!

Sprawdź się w QUIZIE: Te 15 faktów o męskim ciele każdy powinien znać. Zdobędziesz komplet punktów?

To cię zainteresuje:

Zdrada, zazdrość, rutyna i... teściowa. Psycholożka i mediatorka rodzinna o tym, co szkodzi związkom

Przytulasz psa? Psi psycholog ostrzega: wydaje się nam, że okazujemy tym miłość, a jest zupełnie inaczej

Więcej o: