Karłowatość nie pozbawiła jej marzeń o zostaniu modelką. "Obiektyw sprawia, że czuję się seksowna"

Jest młoda, ambitna i zdeterminowana, żeby zmienić świat mody i przełamać postrzeganie modelingu jako branży dla wybranych. Poznajcie 21-letnią Dru Prest, która od urodzenia cierpi na karłowatość.

"Nasze małżeństwo trzyma się na jednej śrubie!". Za tę rolę pokochała ją cała Polska. Anna Seniuk kończy 75 lat

Z powodu choroby życie mierzącej nieco ponad sto centymetrów Dru nie było łatwe. 21-latka na każdym kroku była wytykana placami i obrażana. Wyzwiska i towarzyskie wykluczenie, chociaż bardzo ją raniły, nie złamały jej silnego charakteru. Źródłem jej wewnętrznej siły, poza wsparciem rodziny i przyjaciół, było marzenie o zostaniu modelką. 

Jak postanowiła, tak zrobiła

Dru od zawsze pragnęła spróbować swoich sił w modelingu. W tym celu 21-latka przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie stawia pierwsze kroki jako modelka. Jak podaje Design Taxi, Dru powiedziała:

Modeling sprawił, że czuje się pewniejsza siebie. Obiektyw sprawia, że czuję się seksowna. Po prostu uwielbiam pozować!

Dru wierzy, że dzięki swojemu uporowi zawojuje światowe wybiegi, a swoim uporem w dążeniu do celu zainspiruje, do uwierzenia we własne siły innych. W szczególności osoby, które z powodu swojej niepełnosprawności czy choroby zrezygnowały z realizacji swoich marzeń.

 

Misja

Dru ma też bardzo ważną misję do spełnienia. 21-latce marzy się, żeby świat mody był otwarty dla każdego, bez względu na jego wygląd czy ograniczenia spowodowane niepełnosprawnością.

Chcę, żeby świat mody akceptował każdego. Chcę żeby każdy mógł wystąpić w pokazie mody i mógł przejść po wybiegu, bez względu na to, czy wystąpi na wózku inwalidzkim, czy o kulach.

Więcej zdjęć Dru możecie zobaczyć na jej Instagramie, gdzie rozwój jej kariery w modelingu obserwuje ponad 17 tys. osób.

***

Achondroplazja: co to jest?

Achondroplazja (w skrócie ACH, inne nazwy to chondrodystrofia, karłowatość chondrodystroficzna) jest ściśle związana z budową i rozwojem kośćca, szczególnie kości ramieniowej oraz udowej. To najczęstszy rodzaj karłowatości krótko kończynowej. Mutacja genetyczna jednego z genów odpowiedzialnego za kształtowanie układu kostnego zachodzi jeszcze w zarodku. Sprawia to, że kości szkieletu nie mogą rozwijać się prawidłowo. Więcej o karłowatości przeczytasz TUTAJ.

To cię zainteresuje:

Rolnik chwycił telefon i zrobił genialne selfie ze swoimi zwierzętami. "To najsłodsza rzecz, jaką widziałam"

Masz pracę siedzącą, ale nie chcesz wyglądać jak Quasimodo? Trener personalny poleca 4 proste ćwiczenia

Więcej o: