Darmowy sposób na zwiększenie sygnału Wi-Fi w domu. Wystarczy puszka albo kawałek folii aluminiowej

Naukowcy z prestiżowego Dartmouth College w USA przez przypadek odkryli, jak domowym sposobem natychmiast poprawić jakość sygnału Wi-Fi. Jedyne, czego potrzebujemy to aluminiowa puszka albo folia.

Grupa badaczy z Dartmouth College w Hanowerze (New Hampshire, USA) twierdzi, że znalazła sposób na szybkie, bezpieczne i w zasadzie darmowe "przyspieszenie internetu" w domowych warunkach.

Są tak pewni swojego odkrycia, że zdążyli zaprezentować je na odbywającej się w Holandii międzynarodowej konferencji poświęconej m.in. wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesna technologia, urbanizacja i cyfryzacja.

Urządzenie na miarę MacGyvera

Zgodnie z ich teorią (i przypadkowym odkryciem) poprawę sygnału Wi-Fi zapewnia już samo postawienie obok routera puszki po napoju. Jednak dla najlepszych efektów lepiej zrobić z folii aluminiowej coś na kształt fali i umieścić ją na urządzeniu.

Naukowcy odpowiedzialni za to odkrycie obliczyli, jak dokładnie powinien wyglądać taki reflektor. Można nawet już kupić gotowy model, który jest kompatybilny z większością powszechnie używanych w domach routerów, jednak kosztuje on aż 35 dolarów.

Naukowcy stworzyli model aluminiowego 'wspomagacza', który poprawia jakość i bezpieczeństwo sygnału Wi-FiNaukowcy stworzyli model aluminiowego 'wspomagacza', który poprawia jakość i bezpieczeństwo sygnału Wi-Fi Fot. Xia Zhou/Materiały promocyjne

Choć odkrycie amerykańskich badaczy nie brzmi poważnie, jeden z nich, profesor Xia Zhou, przekonuje, że to nie żart. - To proste rozwiązanie nie tylko wzmacnia jakość sygnału Wi-Fi, ale też lepiej go zabezpiecza - mówi.

Mniej znaczy lepiej

Jak to działa? Dokładnie nie wiadomo, ale naukowcy spodziewają się, że to kwestia odbijania się sygnału z routera, a konkretniej tego, że dzięki aluminiowemu reflektorowi odbija się on "bardziej w jednym kierunku".

To ma również sprawiać, że sygnał jest lepiej zabezpieczony. Według serwisu IFL Science chodzi o to, że zmniejszenie liczby sygnałów "plątających się" po pomieszczeniu, w którym znajduje się router, ma sprawiać, że potencjalnym cybernetycznym włamywaczom będzie trudniej przechwycić którykolwiek z nich.

Zobacz też:

Pij kraniczankę! Jest tania, zdrowa i ekologiczna. Nie smakuje? Mamy na to sposób

13 rzeczy, których nie powinno się trzymać na blacie w łazience

Więcej o:
Komentarze (113)
Darmowy sposób na zwiększenie sygnału Wi-Fi w domu. Wystarczy puszka albo kawałek folii aluminiowej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • siwywaldi

  Oceniono 42 razy 40

  Jak to działa? Dokładnie nie wiadomo, ale naukowcy spodziewają się, że to kwestia odbijania się sygnału z routera, a konkretniej tego, że dzięki aluminiowemu reflektorowi odbija się on "bardziej w jednym kierunku".
  ==================================
  No, jeżeli NAWET "naukowcy" nie wiedza jak 'to" działa, to SKĄD ma to wiedzieć autor?

  Ale podpowiem: WYSTARCZYŁO chodzić do szkoły w celu INNYM, niż obowiązek szkolny. :-))

 • Gość: dthndnh

  Oceniono 52 razy 38

  żadne ODKRYCIE, i żaden żart, ot zmiana charakterystyki anteny z dookolnej na mniej lub więcej kierunkową w najprostszy sposób - toporny, robienie z tego ...no właśnie czego...to żenada i pochwala nieuctwa i glupoty

 • Gość: Ragol

  Oceniono 37 razy 35

  Nieśmiało pragnę zauważyć, że instytucja reflektora i direktora w technice antenowej znana jest od cirka stu lat. Panom naukowcom zasugeruję użycie programu mmana-gal, wówczas nie tylko wyliczą, lecz i zobrazują charakterystykę promieniowania anteny po zamianach. Wówczas przestaną pieprzyć o "odkryciu" koła na nowo...

 • magwol2

  Oceniono 32 razy 30

  "Naukowcy z prestiżowego Dartmouth College w USA "
  A inni naukowcy z mniej prestiżowych uczelni turlają się ze śmiechu na wieść o tym "odkryciu".

 • magwol2

  Oceniono 31 razy 29

  Sygnału nie da się zwiększyć, bo on nie jest mały ani duży. Można go wzmocnić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX