"Dziadek z Allegro" wreszcie ma godnego rywala. Świąteczny spot z misiami rozczula najtwardszych

Twórcy świątecznych spotów co roku prześcigają się w pomysłach, by to ich dzieło zyskało miano najbardziej wzruszającego. Nie każda reklama wyciska łzy, ale ta promująca brytyjskie lotnisko Heathrow zdecydowanie może.

Tegoroczna świąteczna reklama największego lotniska w Europie uderza w czułą strunę pokazując to, co w Bożym Narodzeniu najważniejsze - spotkania z bliskimi.

W dwóch minutach twórcy spotu przedstawili historię rodziny misiów, wyznaczaną kolejnymi spotkaniami na londyńskim Heathrow. Najpierw pierwsze - pana Misia pasażera z panią Miś pracującą jako stewardessa, później kolejne - kiedy są już parą, następnie małżeństwem, wreszcie rodzicami i na końcu dziadkami.

"Powrót na święta to najlepszy prezent"

Prosty pomysł bazujący na pokazaniu tęsknoty za bliskimi, radości z ich powrotu i nieuniknionego przemijania okazał się tym, co jest w stanie poruszyć miliony widzów. Oczywiście "robotę" robią tu główni bohaterzy, czyli nieco fajtłapowaty pan Miś, ciepła pani Miś, ich rozbrajające misiątka i wreszcie - równie urocze - misie-wnuki.

Maskotki to nieprzypadkowy wybór - "teddy bears" są mocno kojarzone z Wielką Brytanią i występują w spotach lotniska już nie pierwszy raz. W zeszłym roku ponad osiem milionów widzów obejrzało reklamę z ich udziałem, która przekonywała, że "powrót na święta to najlepszy prezent".

Sądząc po komentarzach osób, które obejrzały tegoroczny spot lotniska Heathrow, kultowa niemalże reklama Allegro ze starszym panem uczącym się angielskiego z 2016 roku ma wreszcie godnego następcę.

"Boże, nie mogę przestać płakać!"

Mimo że w wypowiedziach nie brakuje krytyki samego terminalu i tego, jak funkcjonuje, wiele osób rozpływa się nad misiami i otwarcie przyznaje, że się popłakało albo co najmniej wzruszyło.

Nie mogę takich rzeczy oglądać, od razu jestem na skraju łez.
To całkiem jak my w zeszłym roku! Tonę we łzach!
To musi być najlepsza świąteczna reklama
Boże, nie mogę przestać płakać!

Wam też się podoba? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Zobacz też:

Czego szukasz w święta? Gwiazdkowa reklama Allegro pokazuje najwspanialszy prezent, jaki można podarować [WIDEO]

Już jest! Pierwsza wzruszająca świąteczna reklama w tym roku. Jedni płaczą, inni krytykują. '7 milionów za to???'

Więcej o: