Bezdomny oddał jej swoje ostatnie pieniądze. Z wdzięczności zebrała dla niego ponad milion złotych

Kiedy Kate wracała do domu, z powodu braku paliwa zgasł jej samochód. Pomógł jej bezdomny, który za swoje ostatnie 20 dol. kupił benzynę. Kate odwdzięczyła się mu zbierając na GoFundMe ogromną sumę.

Kate samotnie wracała samochodem do domu w Filadelfii. Była już noc, kiedy zmęczona spostrzegła, że jej bak jest kompletnie pusty. Chwilę po tym auto stanęło. Nie było wyjścia, Kate musiała zostawić auto i szukać najbliższej stacji benzynowej.

Pech chciał, że nie miała przy sobie gotówki. Kiedy wyszła z samochodu, na drodze zobaczyła mężczyznę, był to 34-letni bezdomny Johnny Bobbitt. Johny od razu domyślił się, co się stało, podszedł do Kate i zaproponował jej pomoc. Nie pytał o pieniądze. Powiedział, tylko żeby wróciła do samochodu i zamknęła drzwi, a on się wszystkim zajmie.

Po jakimś czasie Johny wrócił z kanistrem benzyny. Kupił go za 20 dolarów (około 70 złotych). To wszystko, co posiadał. 34-latek pomógł zatankować Kate auto, a ta odjechała. Kate wspomina, że John nie upomniał się nawet o zwrot pieniędzy.

Następnego dnia Kate przyjechała w to samo miejsce i oddała Johnowi 20 dolarów. Przywiozła mu też trochę jedzenia i ubrań, ale to nie wszystko. Bezinteresowna dobroć Johna tak poruszyła wrażliwość Kate, że zdecydowała się mu pomóc.

Kate za pomocą strony croudfundingowej GoFoundMe zorganizowała dla Johna zbiórkę pieniędzy, w której chciała uzbierać 10 tys. dolarów (około 35500 tys. złotych). Pieniądze miały pomóc Johnowi stanąć na nogi. Jednak efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania. Historia jego bezinteresownej pomocy tak poruszyła darczyńców, że do tej pory udało się uzbierać ponad 300 tys. dolarów. To ponad milion złotych!

Kate zdecydowała się pomóc Johnowi, nie tylko ze względu na to co dla niej zrobił. Kobietę wzruszyła jego historia. John, który od ponad roku jest bezdomny, jest wyspecjalizowanym ratownikiem. Służył również w Korpusie Piechoty Morskiej. 34-latek do Filadelfii przyjechał do pracy. Niestety stracił ją i wylądował na ulicy.

W pomoc Johnowi zaangażowała się nawet Kim Kardashian, która udostępniła na swoim Twitterze historię pomocy bezdomnego dalej.

Przytrafiła się wam keidyś podobna historia, w której otrzymaliśćie pomoc od bezdomnego? Podzielcie się nią z nami w komentarzach!

Sprawdź się w QUIZIE: Te 15 faktów o kobiecym ciele każdy powinien znać. Zdobędziesz komplet punktów?

To cię zainteresuje:

Porzucona na lotnisku suczka tygodniami czekała na właściciela. Ze zgryzoty "pękło jej serce"

Ważyła 140 kg i wypijała pięć puszek coca-coli dziennie. Odkąd zerwała z nałogiem schudła o połowę

Więcej o: