Jak uniknąć oczek w rajstopach? Stylistka Beyonce i sióstr Kardashian zdradza prosty trik

Na pewno to znacie: wybieracie się na imprezę. Wyglądacie idealnie. Jesteście na miejscu, spoglądacie w dół i widzicie koszmar. Oczko w rajstopach ciągnące się przez pół długości nóg.

Przez taką ubraniową „usterkę” twój wizerunek potrafi zmienić się z eleganckiego w niechlujny. Denise Caldwell, stylistka gwiazd, która pracowała m.in. z Beyonce, Kendall i Kylie Jenner, Halle Berry oraz Michelle Obamą, twierdzi, że istnieje prosty trik na przedłużenie wytrzymałości rajstop – wystarczy włożyć je do zamrażalnika.

Same korzyści

Według ekspertki powinnaś zwilżyć rajstopy, włożyć je do torebki śniadaniowej i umieścić w zamrażalniku jeszcze przed ich pierwszym założeniem. Oprócz tego, że wytrzymałość włókien na rozdarcia zwiększy się, rajstopy w mniejszym stopniu będą się zaciągać. Ponadto dłużej zachowają żywy kolor. Rajstopy wystarczy zamrozić tylko raz - przed kolejnym noszeniem nie trzeba tego robić.

Zamrażanie rajstop jest rodzajem... zabiegu kriogenicznego. Dzięki niskim temperaturom można uzyskać nowe właściwości substancji. Zamrożenie przedmiotu prowadzi do zaniku wewnętrznych szumów i zakłóceń pomiędzy cząsteczkami w materiale. Po odmrożeniu cząsteczki przeorganizowują się, co czyni materiał bardziej jednolitym i odpornym na uszkodzenia.

To też może cię zainteresować:

Rajstopy - w damskiej garderobie nie ma nic bardziej obrzydliwego

Zwykłe, czarne rajstopy, ale firma zareklamowała je w sposób, który zachwycił klientów

Rajstopy damskie w rozmiarze 4

Więcej o: