Jednym zdjęciem haftowanych serwetek pokazała, co Alzheimer zrobił z jej mamą w zaledwie dwa lata

Użytkowniczka Reddita udostępniła zdjęcie czternastu haftów swojej mamy. Różnica pomiędzy pierwszym a ostatnim jest diametralna i obrazuje, jak ciężka jest choroba Alzheimera.

Chociaż każdy z nas wie, na czym polega choroba Alzheimera, to trudno sobie wyobrazić, z czym na co dzień zmagają się dotknięte przez nią osoby i ich bliscy. Wyniszczających skutków Alzheimera i tego, jak przez chorobę zmienia się człowiek, nie sposób opisać słowami. Użytkowniczka Reddita o pseudonimie Wuillermania, za pomocą jednego zdjęcia, pokazała nierówną walkę swojej 66-letniej mamy z chorobą.

Więcej niż tysiąc słów

Mama Wuillermani uwielbia szydełkować. Kobieta potrafiła tworzyć piękne wzory. Niestety Alzheimer powoli pozbawiał ją umiejętności. Wuillermania, przy pomocy czternastu haftów, które jej mama wykonała w ciągu dwóch lat od diagnozy Alzheimera (jej mama miała wtedy 54 lata), zilustrowała, jak bezwzględna jest choroba, i jak, kawałek, po kawałku, bezpowrotnie "pochłania" jej mamę.

Nie pamiętam, kiedy mama przestała szydełkować na dobre. Przez pewien czas wyszywała kwadraty, potem już tylko koła, potem szydełkowała już małe rzeczy, aż doszła do momentu, w którym była już tylko w stanie nosić szydełko i przędzę w torebce.

- napisała w komentarzu pod zdjęciem haftów Wuillermani.

Od lata tego roku mama Wuillermani przebywa w hospicjum. I chociaż jest fizycznie zdrowa, to pozostaje całkowicie niesamodzielna i wymaga stałej opieki. 66-latka od kilku lat nie mówi i nie poznaje swoich najbliższych.

Wuillermani udostępniła zdjęcie na Reddicie po namowie swojego partnera. Chciała tym samym podzielić się swoimi doświadczeniami na temat Alzheimera i jednym symbolicznym zdjęciem pokazać, jak niewyobrażalnie ciężka jest to choroba.

To nie jest coś, co można zrozumieć, dopóki samemu tego nie doświadczysz.

Wzruszająca i bardzo bolesna historia, która kryje się za zdjęciem Wuillermani, dała impuls do szczerej dyskusji. Internauci wyrażali swoje wsparcie w setkach komentarzy i dzielili się osobistymi doświadczeniami związanymi z chorobą Alzheimera.

Więcej o chorobie Alzhaimera i jej objawach przeczytasz TUTAJ.

Sprawdź się w QUIZIE: Te 15 faktów o kobiecym ciele każdy powinien znać. Zdobędziesz komplet punktów?

To cię zainteresuje:

Od niemowlaka po sędziwą staruszkę - Norwegowie w zaledwie 60 sekund pokazali proces starzenia się

Doprowadził żonę do łez, bo szydził z jej młodzieżowego makijażu. Internauci byli innego zdania

Czy homeopatia naprawdę działa? [NaZdrowie]

Więcej o: