Promuje sportową odzież, oskarżono ją o reklamę otyłości. Riposta marki - bezbłędna!

Modelki plus size nie mają łatwego życia. Przekonała się o tym Anna O'Brien, która wystąpiła w reklamie sportowych ubrań. Jej rozmiar XXXL stał się źródłem pełnych nienawiści komentarzy.

Amerykańska modelka plus size Anna O' Brien została nową twarzą amerykańskiej sieci sklepów sportowych, które mają w swoim asortymencie ubrania sportowe dla osób o nietypowym rozmiarze. W końcu każdy, bez względu na rozmiar na metce, ma prawo uprawiać sport. Takie było założenie autorów kampanii reklamowej, którzy pokazali w serii zdjęć Annę podczas biegania i treningu na siłowni.

Znalezienie stroju, który byłby pasujący i dostępny, jest dla kobiet plus size prawie niemożliwe. To jedno wyzwanie jest jedną z największych przeszkód na drodze do aktywności.

- napisała na Instagramie Anna.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Sportowa sesja zdjęciowa Anny została bardzo ciepło przyjęta na Instagramie. W komentarzach wyrażano dla niej podziw i dziękowano za natchnienie do zmian.

 
Jestem otyła. Moja pewność siebie jest zerowa. Wstydziłam się biegać albo iść na siłownię. Dzięki wam i pozytywnym komentarzom, które tutaj czytam, czuję, że ja też mogę zacząć ćwiczyć bez wstydu. To jest w moim zasięgu.

"Bycie tłuściochem to wstyd"

Jednak nie wszystkim spodobała się idea ubrań sportowych dla puszystych osób.

To jest wstrętne. Swoją osobą promujesz otyłość. Ludzie powinni się wstydzić tego, że są tłuściochami, a nie być dumni z tego powodu.
 

Niespodziewanie na komentarz odpowiedziała sieć sklepów sportowych, która zatrudniła Annę. Riposta była bardzo konkretna.

W naszej firmie wierzymy, że każda kobieta ma prawo do czerpania radości z uprawiania sportu. Dalej będziemy ambasadorami różnych rozmiarów. (...) Każdy z nas, niezależnie od rozmiaru, musi mieć taką samą możliwość uprawiania sportu.
 

Merytoryczna odpowiedź sieci sklepów ze sportowymi ubraniami skutecznie powstrzymała falę negatywnych komentarzy pisanych pod adresem Anny. Uważacie, że ich odpowiedź była słuszna? Czekamy na wasze komentarze!

Więcej zdjęć Anny możecie zobaczyć na jej Instagramie, na którym obserwuje ją prawie ćwierć miliona osób!

Sprawdź się w QUIZIE: Te 15 faktów o męskim ciele każdy powinien znać. Zdobędziesz komplet punktów?

To cię zainteresuje:

Przez znamię na twarzy pytano ją o przemoc w domu, a ona z kompleksu uczyniła oręż, którym inspiruje innych

Jednym zdjęciem haftowanych serwetek pokazała, co Alzheimer zrobił z jej mamą w zaledwie dwa lata

Więcej o: