Była niewolnikiem własnego ciała. Po interwencji weterynarzy jest jak nowo narodzona

Holland trafiła do schroniska w opłakanym stanie. Suczka była przestraszona, niedożywiona i... zarośnięta do tego stopnia, że stała się więźniem własnego ciała.

Kiedy władze schroniska zobaczyły Holland, od razu wezwały pomoc medyczną dla zwierząt. Suczka przypominała - dosłownie - wielki kołtun smutku i rozpaczy. Jej zaniedbana sierść z niegdyś miękkiej zamieniła się w kilkucentymetrową, twardą i lepką od brudu skorupę.

Przez gąszcz kłaków nie widać było jej pyszczka i z trudem można było odróżnić jej łapki od grubych i bezładnie wiszących dredów sierści. W efekcie Holland była więźniem własnego ciała. Ledwo widziała, a przez kilkucentymetrowe kożuchy sierści na łapkach nie była w stanie nawet normalnie chodzić.

Buldogi francuskie są "modne". Niestety, sława im szkodzi

Metamorfoza

Weterynarze jak najszybciej zabrali się do strzyżenia psa. W ruch poszły nożyczki. Niestety ich stal okazała się bezradna wobec grubej i twardej warstwy sierści. Konieczne było użycie maszynki do golenia.

Najpierw jednak weterynarze musieli podać wycieńczonej i przerażonej suczce środki uspokajające. To był jedyny sposób, żeby jej nie stresować i uwolnić z pułapki jej własnego ciała. Kiedy było po wszystkim, suczka była nie do poznania! Bezładna masa futra skrywała pięknego psa.

Dopiero teraz, kiedy Holland była ogolona, weterynarze mogli ją swobodnie zbadać. Okazało się, że poza kilkoma siniakami i skaleczeniami jej ogólny stan zdrowia był dobry.

Po kilku tygodniach psina doszła do siebie, znalazła nowy dom i kochających właścicieli, a jej smutne dotychczas oczy na nowo rozbłysły radością, którą widać na zdjęciach. Dzięki pomocy dobrych ludzi suczce uśmiech nie schodzi z pyszczka!

Sprawdź się w QUZIE: Te 15 zasad savoir-vivre każdy wykształcony Polak musi znać. Poradzisz sobie?

To cię zainteresuje:

Promuje sportową odzież, ale przez jej rozmiar oskarżono ją o reklamę otyłości. Riposta marki bezbłędna

Jednym zdjęciem haftowanych serwetek pokazała, co Alzheimer zrobił z jej mamą w zaledwie dwa lata

Więcej o: