Banalny trik na dokładne wyprasowanie koszuli. Nie oprze mu się bawełna ani len

Ubrania z łatwo gniotących się materiałów, takich jak len czy bawełna, trudno dokładnie wyprasować. Zwłaszcza kiedy zdążyły mocno wyschnąć po praniu. Jest jednak prosty patent, który zdecydowanie ułatwia to zadanie.

Prasowanie ubrań z gniotliwych materiałów to często droga przez mękę. Nie dość, że niemal natychmiast znów są pomięte, trudno wygładzić na nich zagniecenia nawet najmocniej rozgrzanym żelazkiem.

O wiele łatwiej to zrobić, kiedy bawełniana albo lniana odzież jest wilgotna. Dlatego najlepiej prasować koszule i inne mocno pogniecione elementy garderoby, kiedy jeszcze nie całkiem wyschły po praniu.

Sprawdź koszule lniane na AVANTI24.PL!

Ten sposób jest jednak kłopotliwy, bo trzeba pilnować momentu, w którym ubrania są "nie za mokre i nie za suche jednocześnie". Zwilżanie ich parą z żelazka albo atomizerem w butelce też nie zawsze zdaje egzamin, bo trudno zrobić to równomiernie.

Chyba, że posłużymy się zamrażarką. Wystarczy włożyć do niej suchą koszulę czy sukienkę na kilkanaście minut i po wyciągnięciu od razu wziąć się za prasowanie. Ubranie nie zamarznie, ale utworzy się na nim cienka, a przede wszystkim równa warstwa wilgoci, która zdecydowanie ułatwi rozprasowywanie wszelkich zagnieceń.

Zobacz: Najmodniejsze koszule z lnu!

Zobacz też:

Więcej o: