Jak bez słów sprawić, by ludzie "płakali jak dzieci"? Ten spot rozczuli najtwardszych

Zwierzę nie jest dobrym prezentem na Boże Narodzenie ani jakąkolwiek inną okazję. Chyba, że to przemyślana i świadoma decyzja całej rodziny. W przeciwnym wypadku może się skończyć tak, jak w świątecznym spocie RSPCA. Albo gorzej.

Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA) to działająca w Wielkiej Brytanii organizacja pomagająca zwierzętom - zarówno tym udomowionym, jak i dzikim (na przykład kaczkom czy lisom).

Zajmowanie się porzuconymi psami i kotami to dla jej pracowników codzienność, dlatego z okazji nadchodzących świąt postanowili przypomnieć ludziom, jak może się skończyć obdarowywanie kogoś żywym stworzeniem.

Spot RSPCA o szczeniaczku Woodym, który z wymarzonego prezentu staje się niechcianą, porzuconą na śmietniku zabawką, nie jest tak popularny jak reklamy wielkich domów hanldowych czy znanych marek. Jednak tym, którzy go obejrzeli, trudno powstrzymać wzruszenie, o czym sami bez skrępowania informują w komentarzach.

To najbardziej urocza rzecz na świecie
Płakałam jak dziecko i aż musiałam wyściskać moje futrzaki mocniej niż zwykle
Niesamowicie poruszająca
Chlipałem przez dobre pół minuty, a normalnie w ogóle nie płaczę

Temat nietrafionych prezentów w postaci zwierząt, które niedługo po świętach czy przed wakacjami są porzucane przez nieodpowiedzialnych właścicieli, nie jest nowy. Mimo to wielu ludzi każdego roku nadal popełnia ten błąd. Dlaczego? Na to i wiele innych pytań odpowiada doświadczona wolontariuszka, która od kilku lat zajmuje się zwierzętami w jednym z warszawskich schronisk.

CZYTAJ WIĘCEJ >> Pies w prezencie dla dziecka? 'Pomysł najgorszy z możliwych. To rodzic musi być pewien, że chce mieć zwierzę' [ROZMOWA]

Co sądzicie o spocie RSPCA? Przypominanie ludziom o tym, że nie powinni traktować zwierząt jak przemiotów i dawać ich w prezencie ma sens czy i tak nigdy "się nie nauczą"? Chcemy poznać Wasze zdanie - piszcie w komentarzach albo na nasz adres e-mailowy: kobieta@gazeta.pl. Czekamy!

Zobacz też:

Pies całuje dziecko: rozczulające czy niehigieniczne? [WASZYM ZDANIEM]

"Wielu ludzi marzy o tym, by spotkać psa" - opowieść o odnalezieniu wyjątkowego przyjaciela

Więcej o: