Kubek gorącej kawy o mało nie oszpecił jej na całe życie. "Darłam się z bólu"

30-letnia Abigail Jones doznała straszliwych poparzeń, kiedy niefortunnie wylała na siebie gorącą kawę. Niewyobrażalnemu bólowi towarzyszyła strach przed zdeformowaną twarzą.

Abigail przed wyjściem z domu przygotowała w kubku termicznym kawę na wynos, żeby móc ją popijać w czasie jazdy samochodem. Kiedy wychodziła, sięgnęła po napój, by wziąć łyka, bo, jak sama przyznała, lubi gorącą kawę.

Efektowne pakowanie prezentów w rustykalnym stylu

Sprawdź swój horoskop roczny i dowiedź się, jaki będzie dla ciebie 2018 rok >>>

Kiedy Abigail przyłożyła kubek do ust, wydarzył się wypadek. Gorąca kawa zamieniła skórę Abigail na podbródku, szczęce, szyi, klatce piersiowej i przedramieniu w czerwone, pokryte bolesnymi pęcherzami rany. Jak do tego doszło?

Bolesna nieuwaga

Abigail była przekonana, że pokrywka od kawy, tak jak zwykle, była szczelnie zamknięta. Myliła się.

Napiłam się małego łyka, kiedy nagle pokrywka od kubka odpadła. Pamiętam tylko, jak czułam palący, rozdzierający ból na brodzie. Tam bolało najbardziej.
Wrzątek poparzył moją szyję, klatkę piersiową i przedramię, ale z twarzą było najgorzej.
 

Sprawdź swój horoskop roczny i dowiedź się, jaki będzie dla ciebie 2018 rok >>>

Szczęściem w nieszczęściu było to, że gdy doszło do wypadku, Abigail znajdowała się w kuchni, a nie w samochodzie. Kiedy tylko otrząsnęła się z szoku, włożyła twarz do zlewu i odkręciła zimną wodę. Myślała tylko o jednym:

Jeśli uda się uratować chociaż twarz, wszystko będzie w porządku.

Po schłodzeniu poparzenia 30-latkę zawiózł do szpitala jej tata.

Darłam się z bólu. Nie potrafię porównać tego do niczego.

Diagnoza brzmiała jak wyrok

W szpitalu lekarze powiedzieli Abigail, że jej poparzenia są na tyle poważne, że najprawdopodobniej konieczny będzie przeszczep skóry.

To, co mnie najbardziej przerażało, to myśl, że będę oszpecona. Nie mogłam przestać zastanawiać się nad tym, jak ludzie będą mnie postrzegać.

Na szczęście do tego nie doszło. Skończyło się na opatrunkach i specjalnych żelach chłodzących, a Abigail została odesłana do domu. 

Jak to się stało, że moja broda nie jest pokryta bliznami? Nie wiem. Dzięki Bogu wszystko jest w porządku.

I chociaż tragiczna historia skończyła się dobrze, a od wypadku minął prawie rok, 30-latka przyznaje, że horror, przez który przeszła, zostawił na niej zarówno ślady fizyczne, jak i psychiczne, o których nie sposób zapomnieć.

Sprawdź się w QUIZIE: Kuzyn z Niemiec, który nie zna najlepiej polskiego przyjeżdża do ciebie w odwiedziny. Dogadacie się?

To cię zainteresuje:

Zdjęciem w bieliźnie przypomniała kobietom, dlaczego "babcine majtki" to nie obciach, tylko powód do dumy

Podczas słuchania muzyki masz gęsią skórkę? To może oznaczać, że twój mózg jest wyjątkowy

Więcej o: