Jedno selfie i tysiące osób zaczęło googlować informacje na temat jej choroby. "Zrobiłam to ku przestrodze"

Tawny chciała, żeby o jej cierpieniu dowiedziało się jak najwięcej osób. Udostępniła na Facebooku zdjęcie swojej twarzy, które obrazuje jej dramatyczną walkę z rakiem skóry.

Tawny Dzierzek miała 27 lat, kiedy udostępniła na Facebooku przejmujące zdjęcie swojej twarzy. Fotografia obnażyła to, co rak zrobił z jej buzią. Oblicze kobiety pokrywały strupy, a z żywych ran sączyła się ropa. To efekt batalii, jaką od wielu lat toczyła z rakiem skóry.

Tawny pokazała wstrząsające zdjęcie specjalnie. Chciała, żeby jej twarz zobaczyło jak najwięcej osób. Udało się. O jej selfie pisano w mediach tradycyjnych, jak i na portalach społecznościowych. Tylko na Facebooku jej zdjęcie udostępniono ponad 105 tys. razy. I chociaż jej post ma ponad dwa lata, wciąż jest aktualny i zyskał nieprawdopodobną popularność w wyszukiwarce Google. Statystyki są niesamowite i mówią same za siebie! Jak do tego doszło?

Zaawansowane stadium raka płuca? To wciąż nie wyrok

Ku przestrodze

Post Tawny zaczyna się od apelu.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, czy iść na solarium albo wylegiwać się na słońcu, służę radą! Tak wygląda leczenie raka skóry.

- pisze.

Sprawdź swój horoskop już teraz i dowiedź się, co cię czeka w 2018 roku! >>>

Zawsze smaruj się kremem z filtrem! Wyciągnijcie wnioski z błędów, które popełniłam. Nie pozwól, żebyś z powodu opalania miała nie zobaczyć, jak twoje dzieci dorastają. To moja największa obawa, odkąd jestem mamą.

Śmiertelne solarium

Dramat zaczął się jeszcze w szkole średniej. To właśnie wtedy Tawny zaczęła chodzić na solarium, na którym jak sama przyznaje bywała nawet cztery razy w tygodniu. Efekt? W wieku 21-lat zdiagnozowano u niej raka skóry.

Tawny, podkreśla, że nie każdy pieprzyk musi być rakotwórczy, ale zachęca, żeby regularnie badać każdą zmianę na skórze.

Sprawdzajcie każdą zmianę. Wszystko, co się nie goi, krwawi i zamienia się w strupy. Potem może być za późno i może dojść do przerzutów. Czerniak może doprowadzić do śmierci, inne zmiany na skórze mogą doprowadzić do oszpecenia twarzy i również mogą zabić. Nie bądź kolejną cyfrą w statystyce!

I kończy:

Intencją tego postu jest pomaganie ludziom.

Na 162 proc.!

Jak podaje Independent, w poniedziałek 11 grudnia Preventive Medicine udostępnił dane, które pokazują, że post Tawny sprawił 162 proc. wzrost zapytań w wyszukiwarce Googla dotyczących raka skóry. Tawny nie tylko dopięła swego, ale udowodniła, że media społecznościowe mogą służyć jako doskonałe źródło promowania profilaktyki chorób, takich jak rak skóry.

Sprawdź swój horoskop już teraz i dowiedź się, co cię czeka w 2018 roku! >>>

Dzisiaj na twarzy 29-letniej Tawny zamiast ran i bólu gości promienny uśmiech. Kobita cieszy się każdą chwilą spędzoną ze swoim synkiem, partnerem i bliskimi. I chociaż po ranach nie ma ani śladu, kobieta regularnie chodzi na kontrole.

Efektowne pakowanie prezentów w rustykalnym stylu

To cie zainteresuje:

Kubek gorącej kawy o mało nie oszpecił jej na całe życie. "Darłam się z bólu"

Nieznajoma kobieta zrugała ją w sklepie za zbyt obcisły strój. Jej odpowiedź? Bezbłędna i daje do myślenia

Sprawdź się w QUIZIE: Ten quiz nie jest trudny, ale może poproś o pomoc kogoś starszego. Wpadniesz w pułapkę?

Więcej o: