To, w jaki sposób piszesz wiadomości do swojego partnera, mówi więcej o waszym związku niż myślisz

Podobny styl pisania wiadomości podczas flirtu i w dalszych etapach znajomości to według psychologów z Pace University w Nowym Jorku klucz do udanego związku. Dlaczego?

Kiedyś wysyłano długie listy, na które kochankowie wyczekiwali nawet po kilka tygodni. Dzisiaj za sprawą technologii wystarczy chwila by za pomocą słów i emotikonów wyrazić sympatię, złość, radość, a nawet wysłać kwiaty. Czy to, w jaki sposób formułujemy zdania i jakie symbole wysyłamy, ma wpływ na potencjalne fiasko albo sukces naszych relacji z drugą osobą? Naukowcy z Pace University w Nowym Jorku udowadniają, że tak.

Naukowcy zbadali 208 Amerykanów w wieku 18-29 lat, będących w stałych związkach. Każdy z badanych został zapytany o sposób, w jaki pisze teksty do drugiej osoby. Począwszy od tego, kto pierwszy inicjuje wymianę SMS-ów, przez częstotliwość wymiany, tematykę konwersacji, aż po cel pisanego tekstu, a nawet rodzaje wysyłanych emoji. Respondenci wypełnili również ankiety, które pozwalały określić ich style pisania i poziom zadowolenia z relacji. Co z tego wynikło?

Dlaczego chrapanie zabija życie seksualne? [LEPSZY SEKS]

Jak podaje Independent.co.uk, według badań osoby o podobnym stylu pisania, które są w stałym związku wykazywały wyższy poziom zadowolenia ze wspólnej więzi, nawet jeśli ich relacje nie były idealne.

Dogadujesz się w wiadomościach SMS ze swoim partnerem? Według naukowców, to znak, że twój związek jest w dobrej kondycji.Dogadujesz się w wiadomościach SMS ze swoim partnerem? Według naukowców, to znak, że twój związek jest w dobrej kondycji. Fot. Flickr/ Intel Free Press CC BY-SA 2.0

Ponieważ większość przebadanych stanowiły kobiety, naukowcy doszli do jeszcze jednego ciekawego wniosku. Według uczonych badania mogą sugerować, że w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety w większym stopniu uzależniają sposób relacji od tego, jak dogadują się z innymi za pomocą pisanych komunikatów.

Jednocześnie naukowcy dodają, że niezbędne są dalsze badania, dzięki którym będziemy wiedzieć więcej na temat wpływu wymienianych wiadomości i stylu pisania zarówno w relacjach romantycznych, jak i formalnych.

To cię zainteresuje:

Zerwała, bo nie chciał z nią imprezować w tygodniu. Kiedy kobiety zrozumieją, że ich wymagania są nierealne? [LIST]

Zaniedbała kontrolę u lekarza i osierociła czworo dzieci. Mąż apeluje do kobiet: Badanie trwa tylko kilka minut

Sprawdź się w QUIZIE: To quiz dla omnibusów. Masz wiedzę z różnych dziedzin? To masz szanse w tym quizie

Więcej o: