Znana sieciówka znowu szokuje. Tym razem chodzi o seksistowską metkę z instrukcją do prania: To obciach

To miał być niewinny żart, a skończyło się na oskarżeniu o seksizm. Wszystko przez dyskryminującą kobiety instrukcję prania czapki.

Brytyjska marka odzieżowa Missguided nie daje o sobie zapomnieć i bynajmniej nie chodzi o tworzenie nowych trendów modowych. Niedawno pisaliśmy o tym, jak zszokowała swoich fanów "sztucznymi" rozstępami (CZYTAJ: Prawdziwe czy dorysowane w Photoshopie? Znana sieciówka ma problem przez rozstępy. "To jakaś kpina!"). Teraz Missguided bulwersuje po raz kolejny. Chodzi o seksistowski napis na metce czapki.

Ilu partnerów seksualnych należy mieć przed stałym związkiem? [LEPSZY SEKS]

Kiedy 13-letnia Caitlin kupiła zimową czapkę jej uwagę w szczególności przykuła metka z instrukcją prania. Caitlin pokazała ją mamie. 52-letnia Sian nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Metka, poza instrukcją prania, zawierała krótką wskazówkę, która wyprowadziła kobietę z równowagi. Co było na niej napisane?

...albo daj to do prania swojej mamie.

Zdanie na metce nie tylko zbulwersowało 52-latkę, ale i sprowokowała ją do zadania pytania na Twitterze:

A może we wskazówkach do prania można byłoby wspomnieć o ojcach?

- pyta ironicznie. Swój wpis Sain opatrzyła wymownym hasztagiem "seksizm codzienny".

Niewinny żart

Mama 13-latki była rozczarowana faktem, że marka produkująca kobiece ubrania, mogła zrobić coś takiego. Sain wezwała Missguided do wycofania z produkcji ubrań opatrzonych tego typu metkami, tym bardziej że marka promuje swoją odzież, jak ubrania dla silnych i pewnych siebie kobiet.

Wiem, że marka chce być zabawna, ale to jest obciachowe, a przecież Missguided promuje się jako marka bliska kobietom.

Sain zauważyła też, że pozornie niewinna metka może sprawić przykrość osobom, które wychowują się bez rodziców. Co na to wszystko marka? Nie odpowiedziała na zarzuty stawiane przez Sain.

Czy waszym zdaniem napis na metce jest bulwersujący? Czekamy na wasze opinie w komentarzach!

To cię zainteresuje:

Nowe subkultury: już nie metal i włosy na cukier, tylko siłownia jako drugi dom i fioletowe kalafiory [ZDJĘCIA]

Rodzina postanowiła razem się odchudzać. 6 miesięcy ćwiczeń wystarczyło, żeby zmienić ją nie do poznania

Sprawdź się w QUIZIE: To quiz dla omnibusów. Masz wiedzę z różnych dziedzin? To masz szanse w tym quizie. Wasza średnia to 13/17

Więcej o:
Komentarze (17)
Znana sieciówka znowu szokuje. Tym razem chodzi o seksistowską metkę z instrukcją do prania: To obciach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Anusia05480

  Oceniono 26 razy 18

  Przesadzają z tym seksizmem. Ja to odebrałam całmiem inaczej. Mama to mama. Mama poradzi sobie ze wszystkim. Mama bedzie wiedziała co z tym zrobić jak Ty będziesz mieć wątpliwości. Niedługo beda oskażać Boga że stworzył nas takimi jakimi jesteśmy i że tylko matki rodzą a ojcowie już Nie...

 • radoslaw.olczyk

  Oceniono 17 razy 11

  A coca cola diet szkaluje grube osoby, sorry tzn osoby za niskie do swojej wagi, nikt też nie martwi się o uczucia łysych widzących na witrynach grzebienie, producenci musli z orzechami, za nic mają bezzębnych, gillette też nie powinno się promować, jako najlepsze dla mężczyzny, always nie ma nic w swojej ofercie dla facetów, na majonezie niema ostrzeżeń, jedynie papier toaletowy promuje równouprawnienie

 • mocten

  Oceniono 14 razy 8

  Baba jest p.ierdolnięta.

 • Wacław Fałdowitz

  Oceniono 8 razy 4

  Ta metka dyskryminuje nie mamy, lecz typowych konsumentów, którzy nic nie potrafią, nie umieją prać ani szyć, ani wymienić łańcucha w rowerze, bo po co, skoro można wyrzucić i kupić nowe... Mamusia z artykułu zbulwersowała się, bo pewnie sama należy do tego grona (jakże niestety licznego).

 • Gość: gość

  Oceniono 7 razy 3

  dyskryminuje mężczyzn, nie kobiety. oskarża facetów o totalną łajzowatość; nie umieja uprać nawet czapki.

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 2

  Przewrażliwiona stara baba (wie, wiem - to seksistowska obelga ;)

  z wygladu pasowała by do pisu
  z poczucia humoru i zachowań też

 • Gość: Piotr

  0

  Srii too ... Ludzie Najpierw Me to - Już nie można powiedzieć ładnej kobiecie że jest ładna - a broń boże spojrzeć na jej piersi ( które nawiasem mówiąc kobiety raczej nie przypadkowo pokazują ... ). Czy przypadkiem kobiety nie lubią podrywania ? czy to nie jest naturalne ??? ( no oczywiście nachalne, wulgarne teksty itp - ok można przygasić - ale od razu do sądu ?

  Teraz metki ...

  Niedługo powiedzieć "Mama robi najlepsze pierogi" będzie się równało wykluczeniu z życia publicznego i społecznego ( bo może ktoś ma 2 ojców zamiast matki lub matka była wyrodna lub nie umiała gotować i to sprawi jej przykrość ... ) ...
  Jest coś takiego jak normalność! ( jeśli ktoś od niej odbiega - to jego problem - a nie wszystkich normalnych )
  Opanujcie się !

 • Ha Kade

  0

  Bzdura. Tacie ma to dać? Żeby wygotował i zrobił z tego szmatki dla lalek jak mój ojciec 40 lat temu?

 • jestem_robotem

  0

  Nikt tak fachowo nie upierze jak mama. Upranie takiej czapki przeze mnie spowoduje że się skundli, skurczy, zmechłaci - jak mówi moja mama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX