Idealna różnica wieku między partnerami? Istnieje równanie matematyczne, które to wylicza

Według ekspertki od związków, Susan Winter, wyliczony ponad 100 lat temu, miłosny wzór matematyczny wciąż może być aktualny. Na jego podstawie mężczyzna można określić idealny wiek swojej partnerki.

George Clooney jest starszy od swojej żony Amal 17 lat. Między Harrisonem Fordem a Calistą Flockhart jest 22 lata różnicy. Ale to i tak nie są rekordziści. Między Romanem Polańskim a Emmanuelle Seigner jest 33 lata różnicy, a Marka Kondrata i Antoninę Turnau dzieli 38 lat. Starszy mężczyzna i młodsza kobieta to częsty schemat relacji damsko-męskich. Nie tylko tych gwiazdorskich.

Czy taka różnica wieku to przesada? Ponoć miłość jest ślepa i nie zagląda w metrykę, ale wielu powie, że tak. Zgodziłby się z nimi pisarz Max O’Rell, który w 1901 roku wyliczył w swojej książce wzór, na podstawie którego można wyliczyć idealną różnicę wieku partnerów.

Według niego mężczyźni powinni wybierać kobiety, których wiek wynosi połowę ich wieku plus siedem lat:

Mężczyzna powinien ożenić się z kobietą w połowie swojego wieku plus siedem lat - obwieścił w książce „Her Royal Highness, Woman: And His Majesty Cupid”

Archaiczne podejście? Bzdury? Porady z minionego wieku nie mają większego sensu? Z jednej strony tak, a z drugiej – niektórzy eksperci od związków wciąż zgadzają się z tym wzorem. Powodzenia tej reguły nie wyklucza amerykańska ekspertka Susan Winter:

To dość zabawne, że istnieje równanie dla optymalnej różnicy wieku w miłości. Ale formuła wydaje się mieć jakąś naukową wiarygodność. Prawda jest jednak taka, że ??dwie pasujące do siebie dusze odnajdą się nawzajem bez względu na ich wiek (...) Wiek jest tylko liczbą, przede wszystkim to związki oparte na wzajemnym zrozumieniu mają szansę powodzenia

przyznała w wywiadzie dla Independent

Więcej o:
Komentarze (11)
Idealna różnica wieku między partnerami? Istnieje równanie matematyczne, które to wylicza
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Kobieta

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba się zapytać kobiet też o zdanie.. Czy to nie było by miłe w drugą stronę? On młodszy:-)

 • Gość: Żona

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe wyliczenie, mnie rozbawiło. Z moim mężem zaczęliśmy być parą przed moimi 17 urodzinami. On miał wtedy 19 lat. Idąc tym równaniem wpisujemy się w „idealną różnicę wieku”. Tylko, że my jesteśmy ze sobą do dzisiaj, on ma 44 ja 42 lata. Według tego równania, powinnismy się rozstać już w chwili kiedy ja miałam 18 a on 20, bo „wypadliśmy” ze schematu. Wniosek:: żeby być w optymalnej różnicy wieku trzeba zmieniać partnerów co rok 😄

 • Gość: realistka

  Oceniono 1 raz 1

  Do realistą; zmartwić to powinieneś się ty swoją głupotą, zapamiętaj sobie jedno stary facet to stary facet, nie jesteście młodzi inaczej, z wiekiem robicie się coraz mniej atrakcyjni, działa to w dwie strony. Jak masz zasobny portfel to możesz pozwolić sobie na połowę młodszą, tak poza tym to żyjesz w świecie marzeń.

 • Gość: piękna 30

  Oceniono 3 razy 1

  Litości, takiego starca w życiu bym nie chciala!

 • Gość: realista

  0

  Do realistka. Odpowiedź na Twojego posta jest w tzw. "pokaż odpowiedzi". Gdybyś nie była tak zaślepiona swoją głupotą to pewnie byś odnalazła pod każdym postem link "odpowiedz". Cóż, jednak umiejętność klepania literkami nie jest równoznaczna z umiejętnością korzystania z forum :)

 • Gość: realista

  0

  Coś w tym jednak jest. Inteligentni faceci, jednak potrafią dłużej grać niż kobiety. Stąd te długie i nieudane związki. Przy "starszym" kobiety mniej grają i podejmują szybszą decyzję. Chcę być normalną kobietą? Czy nadal szukać sobie materiału do obróbki i dominacji ;)

 • Gość: realista

  Oceniono 3 razy -1

  Do piękna 30. Muszę Cię zmartwić ale powinnaś doskonale sobie zdawać sprawę, że Twoje ciało na tle 20-latek już nie posiada tej "jędrności". Nic Ci treningi na to nie pomogą. Równie dobrze Ty możesz być nazwana "staruchą" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX