Jest modelką już od 70 lat. "W środku wciąż czuję się nastolatką"

W jakim wieku modelka powinna przejść na emeryturę? Odpowiedź na to pytanie zna 90-letnia Brytyjka, Daphne Self, która jest najstarszą pracującą modelką na świecie. Seniorka podpisała właśnie nowy kontrakt, a jej kariera trwa nieprzerwanie od lat 50.

90-letnia Daphne została jedną z nowych twarzy brytyjskiej marki kosmetycznej Eyeko. W kampanii seniorka w niczym nie odbiega od swoich młodszych koleżanek po fachu. Daphne potwierdza swój profesjonalizm na zdjęciach. Tryska energią i czaruje uśmiechem.

Od lat rozśmiesza nas do łez. Za co kochamy Wojciecha Manna?

Trudno się nie zgodzić, że tytuł najstarszej profesjonalnej modelki świata należy się właśnie Daphne. Nie wierzycie? Zobaczcie, jak 90-latka prezentuje się przed kamerą w najnowszej kampanii.

 

Daphne, która urodziła się w 1928 roku, karierę modelki rozpoczęła w latach 50., gdy miała 20 lat, a mając 70 lat trafiła na okładkę Vogue'a.

 

Na zdjęciach modelka również wygląda genialnie. Trudno uwierzyć, że ma już 90-lat. Daphne kocha swoją pracę i nie zamierza przejść na emeryturę.

Mam 90 lat i jestem bardziej zajęta niż kiedykolwiek. Kocham życie. Wciąż czekają na mnie nowe kampanie.

I dodaje:

Mniej określeń "stara", proszę, w środku wciąż jestem nastolatką!
 

Więcej zdjęć Daphne możecie zobaczyć na Instagramie, gdzie najstarszą, profesjonalną modelkę na świecie obserwuje prawie 60 tys. fanów.

 

Poza Instagramem Daphne ma też własną stronę daphneselfe.com, na której dzieli się swoim doświadczeniem zdobytym na wybiegach i radzi, jak być pewną siebie i piękną kobietą.

 

***

"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, na co trafisz" - ten znany cytat "Forresta Gumpa" dla wielu z nas brzmi aż nazbyt znajomo. Zdarzył ci się niespodziewany zwrot w życiu? Masz za sobą albo planujesz nieoczekiwaną, wielką zmianę? A może zwykły, mały przypadek sprawił, że musiałaś obmyślić życiowy "Plan B"? Podziel się z nami swoją historią i napisz na kobieta@agora.pl, najciekawsze historie opublikujemy i nagrodzimy.

Roma Gąsiorowska: "Nawet jeśli już dużo osiągnęliście, zawsze można jeszcze szukać planu B"

Roma Gąsiorowska: "Nawet jeśli już dużo osiągnęliście, zawsze można jeszcze szukać planu B"

To cię zainteresuje:

Przyszła teściowa chce zepsuć ślub wybrance swojego syna. "Łaknie uwagi i robi z siebie ofiarę"

Nie można być i mądrą, i ładną? Mądrych kobiet się unika, z ładnymi robi się dzieci? [LIST]

Sprawdź się w QUIZIE: Te telenowele kiedyś oglądaliśmy z babcią. Pamiętasz je jeszcze? Wasza średnia 9/14

Więcej o: