Jak obejść zakaz handlu w niedziele? Top Secret już znalazł sposób

Zakaz handlu w niedziele, który od marca ma zacząć obowiązywać w Polsce, zmobilizował wiele firm do szukania sposobów na jego obejście. Niektóre sieciówki znalazły już rozwiązanie - tymczasowe concept story i showroomy.

Już od marca tego roku Polacy będą mieć ograniczone możliwości zrobienia zakupów w weekend. Najpierw sklepy będą otwarte tylko przez dwie niedziele w miesiącu, w 2019 roku w jedną, a w 2020 w żadną - za wyjątkiem przedświątecznych.

CZYTAJ WIĘCEJ >> Zakaz handlu w niedziele zacznie obowiązywać lada chwila. W te niedziele nie zrobisz zakupów

Tymczasem wiele sieciówek już planuje, jak obejść te ograniczenia. Prezes Top Secret, Grzegorz Lipnicki, w rozmowie z portalem Property News zapowiedział, że rozważa otwieranie sklepów w "zakazane" niedziele. Miałyby przypominać concept store'y lub showroomy.

Trzy kobiety, które na co dzień ubierają się na czarno i ich kolorowe metamorfozy [KOLOROWA REWOLUCJA]

To rodzaj salonów, w których można przede wszystkim obejrzeć, przymierzyć czy przetestować produkty różnych marek i projektantów w jednym miejscu (ale także je kupić). W przypadku Top Secret różnica byłaby taka, że cała oferta należałaby do jednej firmy i zakupy odbywałyby się wyłącznie przez internet. W pozostałe dni tygodnia i niedziele handlowe sklepy działałyby dokładnie tak jak dotychczas.

Ustawa zakazująca handlu w niedziele nie dotyczy samego otwierania sklepów ani sprzedaży przez internet. Jeśli więc będzie można się w nich rozejrzeć i na miejscu zapełnić wirtualny koszyk, teoretycznie wszystko będzie funkcjonować zgodnie z obowiązującym prawem.

Zobacz też:

Nie ma Polaka, który choć raz nie był w tym sklepie. Teraz w polskiej sieciówce będą kupować najbogatsi na świecie

Wpadka H&M. Przez jedno zdjęcie sieć musiała wycofać produkt ze sprzedaży i straciła kontrakt z gwiazdą

Więcej o: