Kobieta sukcesu opowiada o życiu w ciągłym lęku. "Nie mogę nawet wyjść z przyjaciółmi do kina"

Idealne życie na Instagramie to tylko zdjęcia. Przypomina o tym Lucie Ferguson, australijska projektantka ekskluzywnej biżuterii, której na pozór perfekcyjne życie podszyte jest codzienną walką z niewidzialną chorobą - zaburzeniami lękowymi. Jak sobie z nimi radzi?

Lucie dla wielu osób jest wzorem kobiety sukcesu. Australijka jest właścicielką firmy jubilerskiej. Jej wyroby nosiły m.in. Kim Kardashian czy Miley Cyrus. Obserwując Luice na Instagramie, można odnieść wrażenie, że jej życie jest usłane różami.

Na zdjęciach widać, że uśmiechnięta od ucha do ucha Australijka ma mnóstwo znajomych, z którymi beztrosko spędza czas podczas imprez albo podróżuje po egzotycznych krajach. Niestety, perfekcyjne życie na Instagramie ogranicza się tylko do zdjęć. Na co dzień Lucie zmaga się z zaburzeniami lękowymi, przez które zwyczajne wyjście do kina może skończyć się napadem lęku.

Była dziennikarką, została fryzjerką. Małgorzata Serafin o swoim "Planie B"

Na Instagramie Lucie opublikowała post, w którym opowiada, jak radzi sobie z niewidzialną chorobą.

Miewam napady lęku. Czasami mogą przejąć kontrolę nad waszym życiem, a wtedy ciężko jest znaleźć wyjście z sytuacji. Niepokój potrafił się pojawić jak fala przypływu.
 

Nagłe napady niepokoju potrafią wytrącić Lucie z równowagi i popsuć jej plany.

Chciałam wyjść z przyjaciółmi do kina, ale moje napady lęku mnie powstrzymywały, tak samo jak w innych codziennych sytuacjach, od których nie jestem w stanie uciec. Od latania samolotem, pływania łódkami, jeżdżenia, windą, taksówką, samochodem, oglądania filmów, podróżowania pociągiem czy pomieszczeń. Staram się, jak mogę i robię większość z tych rzeczy.

Jednocześnie bolesne doświadczenia nauczyły ją bycia wyrozumiałą i empatyczną dla innych osób.

Chcę powiedzieć, że nigdy nie wiem, co czuje osoba obok nas. Kiedy patrzę na innych (...) mam nadzieję, że nie przechodzą przez to samo piekło co ja (...)

Australijka na końcu wpisu apeluje do wszystkich, którzy tak jak ona zmagają się z napadami lęku, o niepoddawanie się i walkę.

Jeżeli również cierpisz na napady lęku, jest mi bardzo przykro, ale wierzę, że ty i ja jesteśmy w stanie dać odpór naszym lękom.

Na szczery post Lucie zareagowało ponad tysiąc osób, a pod zdjęciem pojawiły się komentarze wsparcia tych, które również zmagają się z napadami lęku.

Więcej o nerwicy przeczytasz TUTAJ.

***

 
"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, na co trafisz" - ten znany cytat "Forresta Gumpa" dla wielu z nas brzmi aż nazbyt znajomo. Zdarzył ci się niespodziewany zwrot w życiu? Masz za sobą albo planujesz nieoczekiwaną, wielką zmianę? A może zwykły, mały przypadek sprawił, że musiałaś obmyślić życiowy "Plan B"? Podziel się z nami swoją historią i napisz na kobieta@agora.pl, najciekawsze historie opublikujemy i nagrodzimy.

To cię zainteresuje:

Z każdej sytuacji jest wyjście. Nawet jeśli mąż wyrzuca cię za drzwi, szef zwalnia, a matka poniża [LIST]

Trenerka zamiast "kraty" ma fałdki. "W końcu mądra babka. Już mnie mdli od perfekcyjnych lasek"

Sprawdź się w QUIZIE: Te telenowele kiedyś oglądaliśmy z babcią. Pamiętasz je jeszcze?

Więcej o: