21-latek z zespołem Downa otworzył skarpetkowy biznes wart miliony. "Dajemy ludziom szczęście"

John Corin z Nowego Jorku urodził się z zespołem Downa, ale to nie przeszkodziło mu w spełnieniu marzenia o własnym biznesie. 21-latek założył firmę produkująca skarpetki. Jego pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, wartym miliony dolarów.

Firma 21-latka, którą prowadzi ze swoim tatą Markiem, nie bez przyczyny nosi wesołą nazwę Zwariowane Skarpetki Johna. Chodzi o wzory sprzedawanych skarpetek, a te są kolorowe, pozytywnie i zdecydowanie zwariowane. Nie da się przejść obok nich obojętnie. Pewnie dlatego skarpetki w zakręcone motywy nabył m.in. kanadyjski premier Justin Trudeau czy George Bush, ojciec prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga W. Busha.

"W życiu kobiety na nic nie jest za późno". O mamie Kamy, która po 40-tce została łyżwiarką figurową

Skąd w ogóle pomysł na skarpetkowy biznes? Zaczęło się od marzeń. John od zawsze chciał otworzyć własny interes. Był pomysł na sklep z gadżetami, a nawet na food track - opowiada tata Johna. W końcu John i jego tata wspólnie zdecydowali, że będą sprzedawać skarpetki.

 
John od zawsze uwielbiał nosić zwariowane i barwne skarpetki. Pomyśleliśmy, że to jest właśnie to.

Johnowi pomysł ze skarpetkami bardzo się spodobał.

Kolorowe i zabawne skarpetki działają na wyobraźnię i pozwalają mi być sobą.

- komentuje John.

Skarpetki szczęścia

Jak postanowili, tak zrobili. Firma wystartowała w 2016 roku i zamknęła ubiegły rok z przychodem w wysokości... 1,4 miliona dolarów, czyli ponad 4,6 miliona złotych! To nie wszystko. Zarobione pieniądze są wykorzystywane do czynienia dobra, bo część dochodów uzyskanych ze sprzedaży wesołych skarpetek zasila konta fundacji charytatywnych.

 
Mamy misję społeczną i handlową, które się ze sobą łączą. Uważam, że nie wystarczy coś wyprodukować i to sprzedać. Za tym muszą stać wyższe wartości, takie jak za naszym modelem biznesu.

- mówi Mark, a John dodaje:

To, co robimy, to dzielenie się szczęściem.

Firma Johna poza aktywną działalnością charytatywną daje również dobry przykład w kwestii zatrudnienia osób niepełnosprawnych. W Zwariowanych Skarpetkach Johna jedna trzecia zatrudnionych pracowników to osoby niepełnosprawne.

 

Skarpetki, które John projektuje osobiście, można zamówić w sklepie internetowym. Do wyboru jest ponad 1400 różnych rodzajów skarpetek. Wśród nich znajdziecie skarpetki m.in. z podobizną Donalda Trumpa, a nawet te motywami z obrazów Van Gogha.

Zwariowane Skarpetki Johna możecie również obserwować na Facebooku i Instagramie

To cię zainteresuje:

Nie ma tu ociekających seksem, nagich, wyrzeźbionych ciał. A jednak od zdjęć tych roznegliżowanych par nie można oderwać wzroku

Naukowcy: kobiety bardziej pożądają żonatych od singli, a efekt obrączki działa na nie jak magnes. Dlaczego?

Sprawdź się w QUIZIE: Czytasz książki? To bez problemu odgadniesz, kto wypowiedział te słowa. Wasza średnia 6/11

Więcej o: