Seks podczas okresu jest obrzydliwy? Nie masz z niego przyjemności? A bezbolesny seks "w te" dni jest możliwy

Powiedzieć, że seks podczas okresu to tabu, to nic nie powiedzieć. Nie rozmawiamy na ten temat, ba, nawet jeśli myślimy, to raczej w kategoriach czegoś obrzydliwego czy bolesnego. W odpowiedzi na to pojawiła się kampania serwisu Pornhub.

Portal Pornhub to jeden z największych serwisów z treściami pornograficznymi. Większości kojarzy się jako typowo męska platforma z dość niewysublimowaną rozrywką. A jednak serwis łamie stereotypy i rusza z kampanią skierowaną tylko do kobiet. Akcją „F*ck Your Period” chce zachęcić kobiety do uprawiania seksu w trakcie okresu. Wszystko w słusznym celu – chcą pomóc panią w łagodzeniu bólu menstruacyjnego.

Animowany filmik promujący akcję jest dość zabawny. Mówi o korzyściach płynących z doświadczania orgazmów podczas miesiączki – czystej przyjemności towarzyszy dobry humor i rozluźnienie mięśni, a co za tym idzie brak bólu w podbrzuszu. Przy okazji zachęca do założenia konta w serwisie Pornhub. Podczas trwania okresu byłby on całkowicie darmowy, bo firmie zależy na tym, aby ich klientki rozładowały niepotrzebne napięcie i były zadowolone z życia.

Istnieje wiele dowodów potwierdzających korzyści z orgazmów menstruacyjnych. Wiele z tych badań skupiło się jednak na seksie z inną osobą, co nie zawsze jest możliwe. My proponujemy masturbację - zaznaczyła Alexandra Klein, menedżerka Pornhuba.

Aby uzyskać dostęp do serwisu, należy wypełnić krótki test psychologiczny. Jeśli "zdamy" egzamin, system udzieli nam 3-dniowego dostępu do treści premium. Strona "zapamięta" też daty okresu i wyśle przypomnienie w kolejnych miesiącach.

Bardzo podoba nam się inicjatywa portalu. Dotychczas menstruacja była postrzegana raczej jako zło konieczne, jako coś obrzydliwego, o czym lepiej nie wspominać w towarzystwie. W końcu zaczyna mówić się o niej w naturalny sposób, nie wyklucza się kobiet z życia społecznego (czy seksualnego) "w te" dni. A na dodatek ktoś w końcu zainteresował się, jak pomóc kobietom w złagodzeniu bolesnych objawów okresu. Oby więcej takich inicjatyw!

Jednak trzeba pamiętać, że we wszystkim należy pozostać sobą. - Jeśli kobietę to obrzydza, czuje się niekomfortowo, to nie powinna się poświęcać – przekonuje seksuolog Izabela Jąderek. Więcej na temat uprawiania seksu podczas okresu dowiecie się tu: Seks "na Winnetou", czyli seks podczas okresu. Obrzydliwy i odstraszający czy... podniecający?

Więcej o: