Lekarze nie dawali jej żadnych szans, ale cudem pokonała anoreksję. "Nie dbałam o nic, nawet o życie"

23-letnia Connie Ingins z Leeds z powodu anoreksji otarła się o śmierć. Teraz na Instagramie dokumentuje swój powrót do zdrowia. Robi to po to, żeby wspierać innych chorych.

Connie walczy z anoreksją, odkąd skończyła 10 lat. Przez chorobę w ciągu ostatnich dziewięciu lat była hospitalizowana trzy razy. Ostatni pobyt w szpitalu miał miejsce dwa lata temu i omal nie zakończył się jej śmiercią. 21-letnia wówczas Connie ważyła tyle, co przeciętny pięciolatek. Pomimo tego miała tylko jeden cel. Schudnąć. W rozmowie z BBC opowiada:

Nie dbałam o nic. Ani o życie, ani o śmierć. Chciałam stracić całą swoją wagę. Jedyną rzeczą, która mogłaby to zatrzymać, byłby moment, w którym moje serce przestałoby bić. Tylko to zaspokoiłoby moją anoreksję.

Wygrała z bulimią, teraz pomaga innym

Jej stan był krytyczny, a lekarze dawali jej zaledwie kilka tygodni życia. Pomimo przytłaczającej diagnozy, Connie przeżyła.

Dzisiaj ma 23 lata i nowy cel w życiu. Wspierać innych, którzy tak jak ona kiedyś, toczą walkę na śmierć i życie z anoreksją. Dlatego na Instagramie prowadzi konto "Moje Życie Bez Anoreksji". Connie ma nadzieję, że swoim przykładem udowodni innym chorym osobom, że bez względu na to, jak bardzo jest źle, zawsze przychodzi nowy, lepszy dzień.

 
Uwielbiam pomagać ludziom. To szczególnie ważne, żeby inni chorzy, którzy próbują wrócić do zdrowia, wiedzieli, że nie są sami w swoich zmaganiach.
 

Jednocześnie Connie nie odcina się od trudnej przeszłości. Przeciwnie. W swoich postach opowiada również o ciemnej stronie życia z anoreksją.

Myślę, że ludzie mnie obserwują, bo czują, że jestem szczera w tym, co robię.
 

23-latka na Instagramie, który obserwuje ponad 90 tys. osób, dokumentuje swój powrót do zdrowia i wierzy, że jej zdjęcia zainspirują innych i pomogą im zaakceptować własne ciała. Connie poza wspieraniem innych w walce z zaburzeniami odżywiania się jest studentką ostatniego roku ASP na Uniwersytecie w Leeds.

 

***

Więcej o anoreksji (kto na nią zapada i jakie są jej przyczyny) i innych zaburzeniach jedzenia przeczytasz TUTAJ.

To cię zainteresuje:

Powinniśmy brać prysznic rano czy wieczorem? Lekarze wyjaśniają, która pora jest lepsza dla organizmu

"Ludzie sądzą, że ginekologia estetyczna to wymysł rozkapryszonych paniuś" [ROZMOWA]

Sprawdź się w QUIZIE: Te osoby na pewno znasz (a przynajmniej powinieneś), ale czy wiesz dlaczego? Wasza średnia 9/14

Więcej o: