Sparaliżowany od pasa w dół pan młody na ślubnym kobiercu wstał z wózka dla ukochanej. "Wszyscy płakali"

To, co jeszcze kilka lat temu było dla Kenta tylko marzeniem, w dniu jego ślubu stało się faktem. Sparaliżowany od pasa w dół mężczyzna zatańczył ze swoją żoną podczas wesela. Wszystko dzięki specjalnemu implantowi.

To niezwykle wzruszający moment, kiedy zakochani wspólnie stają na ślubnym kobiercu, żeby złożyć sobie małżeńską przysięgę. Co musiał czuć Kent, który pomimo tego, że jest sparaliżowany od pasa w dół, ku zdumieniu wszystkich stanął u boku swojej wybranki podczas ceremonii ślubnej?

To była magiczna uroczystość, której ani Kent, ani Misti i zebrani goście nie zapomną do końca życia. Kiedy panna młoda zbliżała się do ołtarza w cudownej białej sukni, wszyscy wstrzymali oddech, a goście nie kryli łez wzruszenia. I chociaż Misti wyglądała cudownie, a moment był niezwykle podniosły, oczy wszystkich nie były zwrócone na nią, lecz na Kenta. Powód? Pan młody na widok wybranki swojego serca, ku zdziwieniu gości... wstał z wózka inwalidzkiego, a łzy wzruszenia same wpływały mu po policzkach.

Inni goście również płakali.

Wszyscy byli wzruszeni. Panowała cisza, w której słychać było, jak ludzie szlochają.

- opowiada fotografka pracująca na ślubie Kenta i Misti.

Tragiczny wypadek

Kent i Misti spotykali się zaledwie od kilku miesięcy, kiedy Kent uległ tragicznemu wypadkowi na motocyklu. Do zdarzenia doszło w 2009 roku, kiedy Kent, który uprawił wyczynową jazdę na motocyklu, spadł z maszyny z wysokości 24 metrów. Wypadek uszkodził jego kręgosłup i sparaliżował go od klatki piersiowej w dół. Diagnoza lekarzy nie pozostawiała złudzeń. Kent miał poruszać na wózku inwalidzkim do końca życia.

Tragiczny w skutkach wypadek scementował związek Kenta i Misti.

Było wiele momentów, w których zdałem sobie sprawę, że ona jest tą jedyną. Razem przezwyciężyliśmy wiele życiowych trudności. Zawsze dokonywaliśmy tego wspólnie.

- wspomina Kent.

Ślub marzeń

Jak to możliwe, że podczas ceremonii ślubnej Kent wstał? Kent, jako jedna z pierwszych osób na świecie, wypróbował nową metodę leczenia urazów rdzenia kręgowego nazywaną stymulacją zewnątrzoponową. Metoda ta polega na wszczepieniu urządzenia, które miejscowo aktywuje połączenia nerwowe w rdzeniu i imituje sygnały wytwarzane przez mózg.

Nowa metoda okazała się na tyle skuteczna, że pozwoliła Kentowi nie tylko wstać z wózka podczas ceremonii ślubnej, która odbyła się w 2016 roku. Podczas wesela Kent zatańczył nawet ze swoją żoną pierwszy taniec! I chociaż podczas obu czynności mężczyzna korzystał z pomocy metalowej obręczy, swoim wyczynem i hartem ducha wprawił gości w osłupienie.

Więcej o: