Rozmiar A odpowiada dwóm papużkom, a E dorodnym kurom. Mężczyźni sprawdzają, ile ważą kobiece piersi

Japońska reklama w nieszablonowy i bardzo żywy sposób, bo przy pomocy m.in. papużek, mysz i kur, pokazała, ile w przybliżeniu ważą kobiece piersi.

Ile przeciętnie ważą piersi w rozmiarze A, B czy D? Trudno powiedzieć. O wiele łatwiej będzie to zobaczyć. Taki był też oryginalny animalistyczny pomysł na reklamę japońskiej firmy produkującej m.in. sportową bieliznę dla kobiet.

Dzięki reklamie gołym okiem widać, z jakim ciężarem, w zależności od rozmiaru piersi, każdego dnia muszą zmagać się aktywne fizycznie kobiety. Główną rolę w trwającym niecałe dwie minuty spocie odegrały jednak nie kobiety, tylko mężczyźni. Efekt? Przekonajcie się sami.

Panowie ubrani w specjalne biustonosze pojawiają się w reklamie w kolejności odpowiadającej rozmiarom biustu. Od A do E. Miseczki ich staników są przezroczyste, a w ich wnętrzu, adekwatnie rozmiar do wagi, znajdują się... zwierzęta.

I tak rozmiar miseczki A odpowiada wadze dwóch papużek. Rozmiar B to waga dwóch dorodnych myszy. C to waga dwóch jeży pigmejskich, natomiast waga piersi w rozmiarze D wg twórców reklamy opowiada dwóm puchatym królikom. Rozmiar E wagą zbliżony jest do dwóch dorosłych kur.

Po zaprezentowaniu wagi biustów mężczyźni mieli jeszcze jedno zadanie. Ubrani w "zwierzęce" staniki biegali na bieżni, skakali na skakance, grali w tenisa, siatkówkę i boksowali. Po co? Cel był prosty. Pokazać jak w zależności od rozmiaru zachowują się kobiece piersi podczas uprawiania sportu.

Liczby wymownie świadczą o popularności reklamy w mediach społecznościowych. "Ile ważą piersi" tylko na Facebooku wyświetlono już ponad 17 milionów razy. Na filmik zareagowało prawie 120 tys. osób, a ponad 205 tys. go udostępniło. Nie zabrakło też komentarzy. Tych było ponad 50 tys. To mogli wymyślić tylko Japończycy.

Więc moje piersi są jak dwa kurczaki? Też mi "gdakanie".
Ciekawe, czy ktoś pomyślał o zwierzętach. Przecież one się stresują. Traktowanie ich jak przedmioty nie jest zabawne.

To cię zainteresuje:

Piersi: seksualny wabik, miernik zdrowia. Co mówią o tobie?

Skuteczna profilaktyka w walce z rakiem piersi - mammografia czy USG - którą metodę wybrać?

Sprawdź się w QUIZIE: My podajemy trzy tytuły filmów, ty wskaż, który aktor zagrał we wszystkich. Wasza średnia 12/15

Więcej o: