Pies bohater: własną piersią zasłonił 16-latka i uchronił go przed kulami włamywaczy

Dwuletni owczarek niemiecki uratował życie swojego 16-letniego pana przed uzbrojonymi włamywaczami i udowodnił, że może być najlepszym przyjacielem człowieka.

Było popołudnie 21 lutego, kiedy 16-letni Javier z Des Moines w USA, zauważył za oknem nieznajomy samochód na podwórku. Chwilę później krew chłopca zmroził głośny dźwięk tłuczonego szkła - ktoś rozbił szklane drzwi wejściowe do jego domu. Chłopiec zamarł z przerażenia. W domu poza nim był tylko jego 2-letni owczarek niemiecki, Rex.

Były myśliwy uratował potrąconego wilka. "Rozjeździliby go na miazgę". Kim jest Marcin z Lasu?

Pies na medal

Rex wyczuł niebezpieczeństwo. Zaalarmowany brzękiem rozbijanego szkła zbiegł ze schodów i zaczął zaciekle szczekać. Javeir usłyszał, jak chwilę później jeden z włamywaczy krzyczy:

Pies mnie ugryzł, weźcie psa!

Kiedy Rex próbował powstrzymać włamywaczy, Javier zadzwonił na policję i ukrył się w szafie w sypialni na piętrze. Chwilę później do chłopca dołączył Rex, który cały poobijany i we krwi, bronił dostępu do szafy.

Cztery kule

Niestety bohaterski atak Rexa nie spłoszył włamywaczy. Złodzieje złupili parter i weszli na górę. Kiedy jeden z nich wszedł do pokoju, w którym ukrywał się Javier, Rex ostatkiem sił rzucił się na włamywacza. Padły strzały. Kiedy na miejsce przyjechała policja, w domu panowała cisza, po złodziejach nie było śladu. Policjanci zastali natomiast rannego Rexa - cztery kule zraniły psa w szyję i łapy.

 

Ratunek dla Psiego Bohatera

Obrażenia były bardzo poważne, konieczna więc była operacja. Właściciele psa obawiali się, że nie będzie ich stać na opłacenie rachunków za operację i leczenie Rexa. Na szczęście z pomocą przyszła rodzina, przyjaciele oraz urzeczeni bohaterstwem Rexa nieznajomi. I tak wspólnymi siłami, przy pomocy portalu confoundingowego GoFoundMe udało się zebrać ponad 60 (ponad 20400 tys. złotych), z 10 tys. dolarów potrzebnych na leczenie Rexa.

Bohaterski Rex, dzięki miłości swoich opiekunów i pomocy dobrych ludzi, powoli dochodzi do zdrowia. Jest już w stanie wychodzić na krótkie spacery, a we wtorek 27 lutego wrócił do domu!

Losy Rexa na bieżąco możecie obserwować na Facebooku, gdzie bohaterski pies ma swój własny profil.

To cię zainteresuje:

Upozorował śmierć, żeby sprawdzić, jak zareaguje jego kot. Takiego scenariusza nie powstydziłby sam Hitchcock

Kolejne zalety kieliszka wina? Naukowcy twierdzą, że może być korzystne dla twoich zębów

Sprawdź się w QUIZIE: Teoretycznie w tym quizie większe szanse mają kobiety, ale wszystko może się zdarzyć. Przekonasz się? Wasza średnia 11/17

Więcej o: