Pies bohater: własną piersią zasłonił 16-latka i uchronił go przed kulami włamywaczy

Dwuletni owczarek niemiecki uratował życie swojego 16-letniego pana przed uzbrojonymi włamywaczami i udowodnił, że może być najlepszym przyjacielem człowieka.

Było popołudnie 21 lutego, kiedy 16-letni Javier z Des Moines w USA, zauważył za oknem nieznajomy samochód na podwórku. Chwilę później krew chłopca zmroził głośny dźwięk tłuczonego szkła - ktoś rozbił szklane drzwi wejściowe do jego domu. Chłopiec zamarł z przerażenia. W domu poza nim był tylko jego 2-letni owczarek niemiecki, Rex.

Były myśliwy uratował potrąconego wilka. "Rozjeździliby go na miazgę". Kim jest Marcin z Lasu?

Pies na medal

Rex wyczuł niebezpieczeństwo. Zaalarmowany brzękiem rozbijanego szkła zbiegł ze schodów i zaczął zaciekle szczekać. Javeir usłyszał, jak chwilę później jeden z włamywaczy krzyczy:

Pies mnie ugryzł, weźcie psa!

Kiedy Rex próbował powstrzymać włamywaczy, Javier zadzwonił na policję i ukrył się w szafie w sypialni na piętrze. Chwilę później do chłopca dołączył Rex, który cały poobijany i we krwi, bronił dostępu do szafy.

Cztery kule

Niestety bohaterski atak Rexa nie spłoszył włamywaczy. Złodzieje złupili parter i weszli na górę. Kiedy jeden z nich wszedł do pokoju, w którym ukrywał się Javier, Rex ostatkiem sił rzucił się na włamywacza. Padły strzały. Kiedy na miejsce przyjechała policja, w domu panowała cisza, po złodziejach nie było śladu. Policjanci zastali natomiast rannego Rexa - cztery kule zraniły psa w szyję i łapy.

 

Ratunek dla Psiego Bohatera

Obrażenia były bardzo poważne, konieczna więc była operacja. Właściciele psa obawiali się, że nie będzie ich stać na opłacenie rachunków za operację i leczenie Rexa. Na szczęście z pomocą przyszła rodzina, przyjaciele oraz urzeczeni bohaterstwem Rexa nieznajomi. I tak wspólnymi siłami, przy pomocy portalu confoundingowego GoFoundMe udało się zebrać ponad 60 (ponad 20400 tys. złotych), z 10 tys. dolarów potrzebnych na leczenie Rexa.

Bohaterski Rex, dzięki miłości swoich opiekunów i pomocy dobrych ludzi, powoli dochodzi do zdrowia. Jest już w stanie wychodzić na krótkie spacery, a we wtorek 27 lutego wrócił do domu!

Losy Rexa na bieżąco możecie obserwować na Facebooku, gdzie bohaterski pies ma swój własny profil.

To cię zainteresuje:

Upozorował śmierć, żeby sprawdzić, jak zareaguje jego kot. Takiego scenariusza nie powstydziłby sam Hitchcock

Kolejne zalety kieliszka wina? Naukowcy twierdzą, że może być korzystne dla twoich zębów

Sprawdź się w QUIZIE: Teoretycznie w tym quizie większe szanse mają kobiety, ale wszystko może się zdarzyć. Przekonasz się? Wasza średnia 11/17

Więcej o:
Komentarze (15)
Pies bohater: własną piersią zasłonił 16-latka i uchronił go przed kulami włamywaczy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mandolina13

  Oceniono 30 razy 30

  Czy Ty nazywasz się człowiekiem.Nie lubisz zwierząt -wniosek nie lubisz też ludzi.Chyba tylko siebie.

 • mppmpp

  Oceniono 10 razy 10

  Swojego stada, rodziny czy ojczyzny się broni... Proste!

 • maks200

  Oceniono 12 razy 8

  Prawdziwy bohater i przyjaciel ? w przeciwienstwie do społeczenstwa polskiego.

 • kimdongun

  Oceniono 3 razy 3

  Zastanawiałem się po tytule, w którym to musiało być kraju.

 • zibby2010

  Oceniono 1 raz 1

  Koszt leczenia wyniosl ok. 10 tysiecy dolarow. Zebrano wiecej, bo az 17 tysiecy.
  "Rex is currently being treated at BluePearl Veterinary Partners in Renton, Washington. The GoFundMe page was set up to cover the fearless dog’s$10,000 medical expenses. At the time of publishing, over $17,000 had been raised."

 • sztucznypolak

  Oceniono 12 razy -10

  Owszem, bronil z poswieceniem.
  Ale zaslonil przed kulami raczej nieswiadomie.

 • Gość: Rada wasza

  Oceniono 88 razy -80

  Zwykle pies to źródło najgorszego: sra i szcza pod oknami, rzuca się szczekając i warcząc od tyłu zapiekle, powoduje choroby odzwierzęce i dużo chorób lękowych. Czasem tylko bywa nieco inaczej z powodu zbiegu okoliczności i instynktu mordowania i pożerania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX