Przełomowy pokaz słynnej marki. Na wybieg zamiast modelek wyleciały drony [WIDEO]

Pokazy mody służą nie tylko prezentacji nowej kolekcji, to prawdziwe spektakle. Ten, który marka Dolce&Gabbana zorganizowała w Mediolanie, ma szansę na długo zapaść w pamięci widzów. Wszystko za sprawą nietypowych "modelek".

Niedzielny pokaz kolekcji na sezon jesień-zima 2018/2019 duetu Domenico Dolce i Stefano Gabbana rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Zanim otworzyły się drzwi będącego częścią imponującej scenografii portalu (który nota bene przypomina wnętrze kościoła Oratorio di Santa Cita w Palermo), wszyscy goście musieli wyłączyć w swoich telefonach hotspoty Wi-Fi.

Po co? By nie zakłócać pracy "gwiazd" pokazu. Gdy dzrwi portalu w końcu otworzyły się, widzom ukazały się torebki Dolce&Gabanna z nowej kolekcji, "niesione" przez... zawieszone w powietrzu drony. 

ANTONIO CALANNI/AP

To właśnie one rozpoczęły spektakl, na który - sądząc po zachwyconych minach widzów - warto było poczekać. Gracji i płynności ruchów unoszących się nad wybiegiem dronów mogłaby im pozazdrościć niejedna modelka. Te finalnie też się na nim pojawiły, ale w drugiej kolejności.

 

Okazuje się, że jeden z najsłynniejszych na świecie włoskich domów mody nie jest pierwszą firmą, która wpadła na pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii na swoim pokazie. W 2015 roku drony pojawiły się w takiej samej roli na wybiegu u marki odzieżowej Betabrand, który odbył się w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej.

Zobacz też:

Masz rację, Jennifer, kwestia stosowności stroju do pogody już nas więcej nie będzie zajmować. Dzięki Tobie

Tym zdjęciem Magdalena Cielecka uczciła 46. urodziny. Ubrana w przeżycia, a nie makijaż

Więcej o: