Ten zielony znaczek to ikona. Najbardziej znany krokodyl znika ze słynnej koszulki polo

Wielbiciele marki Lacoste - rozumiemy wasze zdenerwowanie. To w końcu symbol. Uspokajamy - znika na chwilę i w szczytnym celu.

Sławny zielony krokodyl, ikona Lacoste, znika z koszulki polo - takie nagłówki czytamy dziś w zagranicznych mediach. To pierwszy taki przypadek w liczącej 85 lat historii francuskiej marki. Ale bez paniki. Krokodyl znika, bo ma misję - będzie pomagał w zbiórce pieniędzy na ratowanie zagrożonych gatunków. To dlatego na chwilę ustępuje miejsca 10 zagrożonym gatunkom zwierząt. To wspólna akcja Lacoste i organizacji IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody) pod hasłem Save Our Species (Ocalmy nasze gatunki zwierząt).

Słynny zielony krokodyl znika z koszulek polo Lacoste - w szczytnym celuSłynny zielony krokodyl znika z koszulek polo Lacoste - w szczytnym celu fot. materiały prasowe

Tylko 1775 koszulek

Koszulki zostaną wyprodukowane w przygnębiająco małej liczbie. Dlaczego przygnębiająco? Bo każda będzie odpowiadała liczbie sztuk przedstawicieli ginącego gatunku. Najmniej w tym zestawieniu jest morświnów kalifornijskich – 30 sztuk, najwięcej tygrysów sumatrzańskich – 350. W sumie 10 zagrożonych gatunków składa się na liczbę 1775 sztuk, co przekłada się na taką samą liczbę koszulek polo.

Słynny zielony krokodyl znika z koszulek polo Lacoste - w szczytnym celuSłynny zielony krokodyl znika z koszulek polo Lacoste - w szczytnym celu fot. materiały prasowe

Koszulki w limitowanej edycji kosztują 185 dolarów za sztukę. Kwota zebrana ze sprzedaży zasili konto IUCN – Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, organizacji walczącej o zachowanie integralności i różnorodności przyrody.

 
Więcej o:
Komentarze (28)
Ten zielony znaczek to ikona. Najbardziej znany krokodyl znika ze słynnej koszulki polo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • spyderman2

  Oceniono 39 razy 17

  czy straszydło z piss, matka księdza która obiecała nie kraść odda 65tys. które przytuliła jako "premię"?
  #pisinierządtotalny

 • cenie.dobre.dziennikarstwo

  Oceniono 22 razy 16

  A wszystko to uszyte przez małe rączki z Bangladeszu, za dwa centy sztuka, z indyjskiej bawełny za pięć centów za metr...

 • Gość: Adam

  Oceniono 8 razy 4

  Fajna akcja

 • justas32

  Oceniono 5 razy 3

  Mogli by na Radio Maryja przekazać - a nie na jakieś zagrożone gatunki ... :-)

 • Gość: znaffca_zwierzat

  Oceniono 6 razy 2

  a swiroslaw - 1 egzemplarz - gdzie jest?

 • anonimowy83

  Oceniono 20 razy 2

  Zapraszamy zwierzątka do Polski. Tutaj dzięki dobrej zmianie będą miały wszystkiego
  pod dostatkiem.

  #dajemyrade
  #humanitaryzm

 • Gość: Kasia

  0

  brawo, świetna akcja !!!

 • ginztonickiem

  0

  Brawo!

 • jan.janowicz65

  Oceniono 7 razy -1

  Nie noszę ciuchów z reklamami, za reklamowanie firmy, ta firma powinna płacić a nie żeby klient za to jeszcze płacił, żadnych naPiSów czy znaczków, na głupich klientach Żydzi robią kokosy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX