Można? Można! Lot Emirates z Dubaju do San Francisco obsłużyły same kobiety - od mechaniczek po pilotki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet jeden z lotów linii Emirates przygotowały i obsłużyły wyłącznie kobiety. Szefową załogi pokładowej była Polka, Weronika Formela. - Kobiety od początku tworzyły nasz sukces - powiedział wiceprezes linii.

Lot w pełni obsługiwany przez kobiety poleciał z Dubaju do San Francisco. Samolot A380 pilotowały dwie panie kapitan: Patricia Bischoff z Kanady i pierwsza oficer Rebecca Lougheed z Wielkiej Brytanii. Funkcję szefowej personelu pokładowego pełniła nasza rodaczka - Weronika Formela.

 

Zanim pasażerowie wzbili się w powietrze, mieli do czynienia z pracownicami obsługi lotniska. W tym czasie licencjonowane mechaniczki lotnicze i pracownice obsługi technicznej czuwały nad wypełnieniem wszystkich punktów protokołu.

Dużo nas

Nad jednym lotem czuwał zespół ponad 75 kobiet przeszło 25 narodowości. W całej Grupie Emirates pracuje personel z ponad 160 krajów. W grupie obsługującej rejs EK 225 znajdowały się także kobiety ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wchodzące w skład zespołów technicznego, zarządzania ruchem lotniczym, bezpieczeństwa i operacji cargo. 

Każdy realizowany przez nas lot wymaga ścisłej współpracy całego ekosystemu pracowników z różnych działów. Jesteśmy dumni, że w Emirates kobiety są reprezentowane na wszystkich kluczowych stanowiskach

- powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Grupie Emirates.

I dodał:

Kobiety od samego początku współtworzyły sukces grupy, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy uczcić ich znaczący wkład w rozwój Emirates i całej branży lotniczej.

Dwóch mężczyzn, cała masa kosmetyków do makijażu i jedno zadanie: makijaż bez lustra. 'A wydawało się proste'

Zróżnicowanie płciowe i narodowościowe

Grupa Emirates zatrudnia kobiety przeszło 150 narodowości. Wśród nich znajduje się blisko 1 150 kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które zajmują rozmaite stanowiska w strukturach grupy, w tym stanowiska kierownicze i dyrektorskie. Łącznie kobiety stanowią ponad 40 procent wszystkich pracowników Emirates, a większość pracuje jako personel pokładowy. Spośród osób pełniących funkcje kierownicze kobiety stanowią 20 procent. Jest więc nieźle, ale może być jeszcze lepiej! Kobiety, pamiętajcie: "Sky is the limit" (ang. możliwości są nieograniczone).

Na podobny sposób uczczenia Dnia Kobiety zdecydowała się też Lufthansa Group: Lecisz 8 marca porannym lotem którejś z tych linii? To masz duże szanse, że twój pilot będzie kobietą

Od Redakcji: Stewardesy w samolocie nikogo nie dziwą, ale spotkanie chociażby kobiety-pilota jest już rzadsze. Dlatego pomysł Emirates bardzo nam się podoba. Tak powinno być częściej, nie tylko od święta.

A co Wy o tym sądzicie?

ZOBACZ TAKŻE: "Meryl, jak ty to zrobisz, inne też!". Frances McDormand swoją mową podniosła z foteli kobiety na oskarowej gali

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Fotografka uchwyciła jak ludzie reagują na jej wygląd. 'Zakładają, że jestem tępa, leniwa i bezrobotna' [ZDJĘCIA]

Więcej o: