Ubrania dla psów to konieczność czy fanaberia? Pytamy ekspertów, kiedy i jak ubierać naszych ulubieńców

Niech was nie zmyli, że wyszło słońce, do wiosny jeszcze trochę czasu. My jesteśmy poubierani w kilka warstw, ale co z naszymi psami - ubierać je czy nie? A jeśli tak, to kiedy i w co? Pytamy ekspertów - weterynarza, behawiorystkę i właścicielkę sklepu z ubrankami dla psów.

W Skandynawii i na Alasce zwyczajem jest ubieranie psów w królicze futerka. W naszym klimacie jest to zupełnie zbędne, bowiem rzadko kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej -35 stopni, tak jak często to bywa na Północy.

Wciąż jednak musimy pamiętać o tym, że naszym czworonogom też jest zimno, nie tylko gdy temperatura spada poniżej zera. I nie brać na poważnie komentarzy typu: "Ludzka głupota, męczenie zwierząt", "Pies ma być psem, a nie człowiekiem".

Tylko skąd mamy wiedzieć, w jakiej temperaturze nasz pupil potrzebuje okrycia wierzchniego? Jakie ubrania wybrać i ile kosztują? A co z butami? Czy ubierając psy, nie robimy im krzywdy?

Na wszystkie pytania w naszym reportażu wideo odpowiadają: Franek Paśko - lekarz weterynarii, Barbara Sikorska - behawiorystka i trenerka ze szkoły "Wspaniały Pies"której praktyczne porady (np. jak nauczyć psa reagować na proste komendy), znajdziecie na jej kanale Youtube i Anna Jaszczuk - właścicielka sklepu petbutik.pl.

Komentarze (80)
Ubrania dla psów to konieczność czy fanaberia? Pytamy ekspertów, kiedy i jak ubierać naszych ulubieńców
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hubba-hubba

  Oceniono 22 razy 18

  Najlepiej kupić labradora. Mój piesek uwielbiał w trzaskający mróz łamać lód na strumyku i taplać się w lodowatej wodzie, a potem ryć tunele w śniegu.
  Przeżył 14 lat (co jest przyzwoitym wiekiem, jak na labka) i ani razu nie był chory, przez cały ten czas nie wydałem na weta ani złotówki, z wyjątkiem szczepień.

 • michaelrym

  Oceniono 16 razy 14

  Wychowywałem się w tropikalnej Afryce, i grube, wełniane podkolanówki do sandałów były obowiązkowe. Z bardzo prostej przyczyny: ludzie zakładający sandały na bose stopy lądowali w szpitalu. Pamiętam pokaz, jaki mi zrobiła znajoma lekarka-Polka: wyciągała ze stopy długą na prawie pół metra glistę ostrożnie nawijając ją na zapałkę (były to wczesne lata sześćdziesiąte).

  Cały ten szum wokół skarpet i sandałów jest po prostu śmieszny. Jeśli jesteście w kraju gdzie jest ciepło, jesteście w kraju gdzie jest mnóstwo pasożytów które tylko czekają żeby się dobrać do skóry jakiegoś modnisia, który nigdy skarpet do sandałów nie zakłada. Już nie mówiąc nic o komarach czy wężach.

 • Gość: Kamcia

  Oceniono 12 razy 12

  Wszędzie tylko wideoreportaże!!! Ludzie dajcie coś poczytać!!! Bo mi to się nie chce tego oglądać...

 • nr36

  Oceniono 17 razy 11

  to ku.. trzeba tyle pisać, żeby na końcu dodać: obejrzyj debilu filmek, bo pewnie nie umiesz czytać...

 • Gość: ann14

  Oceniono 15 razy 11

  Czy buty dla psa sa wielosezonowe? jakich butow uzywac w lecie, np. na goracym asfalcie?? wiekszosc butow wyglada na zimowe..

 • Gość: Anna

  Oceniono 13 razy 9

  Temat często obśmiewany, a zupełnie niesłusznie! Bardzo merytoryczny materiał :) Należy taką wiedzę popularyzować! Jestem pod wrażeniem psa występującego w filmie (tego od sztuczek), może kolejny film o szkoleniu?

 • mczes57

  Oceniono 15 razy 7

  Pies to zwierze przystosowane do naturalnych warunków w których żył. Niestety człowiek w swojej głupocie wszystko pomieszał. Psy z Syberii trafiły do Afryki a z Afryki na Syberię. Drogą skrzyżowań , mieszania ras , itp. Mamy teraz różne dzieolągi . Ni i ludzie przy nich taż zdziwaczeli, bo jak wieść niesie, właściciel upodabnia się do swojego psa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX