'To nie świeżo ugotowany bób'. Z kilku psów weterynarze wyjęli miskę kleszczy. Już jest wysyp

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami pojawiły się też kleszcze. Ursynowska Klinika Weterynaryjna opublikowała zdjęcie, którym przypomina, jak ważna jest profilaktyka antykleszczowa i dokładne obejrzenie psa po spacerze.

Sezon na kleszcze już się rozpoczął. Na dowód, że kleszcze nie tracą czasu, Ursynowska Klinika Weterynaryjna opublikowała na Facebooku post, w którym apeluje do właścicieli czworonogów, aby pamiętali o zabezpieczeniu swoich pupili przed pasożytami.

Przypominamy o zabezpieczeniu Waszych pupili przeciwko kleszczom, gdyż wiosna i jesień to pory roku, w których wykazują one największą aktywność.

Kto nie wierzy, że kleszczy jest już w bród i wcale nie czekają do lata z wybudzeniem się ze snu, powinien zobaczyć wymowne zdjęcie zrobione przez pracowników kliniki. Widać na nim kilkadziesiąt pękatych od wypitej krwi pasożytów.

To nie świeżo ugotowany bób, tylko kleszcze wyjęte z dosłownie kilku psich pacjentów.

Szkodliwe mity na temat kleszczy

Kleszcze żyją wyłącznie w lasach, spadają z drzew i odstrasza je biały kolor? To tylko niektóre ze szkodliwych mitów na temat tych stworzeń. Niestety wielu Polaków nadal w nie wierzy. Obalamy je przed sezonem. Więcej o szkodliwych mitach na temat kleszczy przeczytasz TUTAJ.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE: To najczęściej mylone rasy psów. A ty uważasz, że umiesz je rozpoznać? Wasza średnia 9/11

Więcej o: