Hubert de Givenchy nie żyje. Jeden z największych kreatorów mody w historii ubierał m.in. Audrey Hepburn

W wieku 91 lat zmarł Hubert de Givenchy - francuski kreator mody, założyciel słynnej marki i kostiumograf, który zasłynął między innymi ze stałej współpracy z legendą kina, Audrey Hepburn.

Wiadomość o śmierci projektanta potwierdza jego partner, Philippe Venet. - Z ogromnym smutkiem informuję, że Hubert Taffin de Givenchy zmarł - powiedział agencji AFP w oficjalnym oświadczeniu. 

Hubert de Givenchy był jednym z najbardziej poważanych i znanych kreatorów mody we współczesnej historii. Jego najsłynniejszym, ikonicznym dziełem jest "mała czarna", którą Audrey Hepburn miała na sobie w - równie rozpoznawalnej - scenie początkowej filmu pt. "Śniadanie u Tiffany'ego".

Aktorka uwielbiała kreacje stworzone przez Givenchy'ego - nosiła je nie tylko w filmach, w których grała, ale również prywatnie. Miała powiedzieć, że jego "cudowne, proste ubrania dają jej poczucie bycia postacią, którą grała", niezależnie od tego, w jaką rolę akurat się wcielała.

Ubrania projektu francuskiego kreatora nosiło też wiele innych słynnych kobiet, m.in. pierwsza dama Ameryki, Jackie Kennedy. 

Razem z partnerem Huberta de Givenchy'ego wyrazy smutku z powodu jego śmierci wyraża rodzina projektanta - jego siostrzenice i siostrzeńcy oraz ich dzieci.

Gucci - sukces i upadek z morderstwem w tle

Zobacz też:

Więcej o: