Pokroiła klientowi obiad, a ktoś zrobił jej zdjęcie. Dzięki temu jej życie zupełnie się zmieniło

Evoni przekonała się, że dobre uczynki naprawdę wracają do człowieka. Ona pomogła pewnemu starszemu panu i dzięki temu spełniły się jej marzenia.

Evoni Williams z La Marque w Teksasie bardzo chciała studiować Zarządzanie w biznesie na Texas Southern University. Żeby opłacić naukę, dziewczyna zaczęła pracować jako kelnerka w barze Waffle House. O tym wiedzieliby tylko jej najbliżsi, gdyby nie to, jak dziewczyna zachowała się wobec pewnego starszego mężczyzny.

Na facebookowym profilu miasta La Marque 7 marca pojawiło się zdjęcie, na którym widać Evoni krojącą na małe kawałeczki jedzenie klientowi restauracji. Mężczyzna to 78-letni Adrien Charpentier. Według relacji świadków zdarzenia oprócz problemów z poruszaniem się, Adrien miał też duże problemy z oddychaniem. Administratorzy strony pisali, że są dumni z takich mieszkańców jak młoda kelnerka.

 

Okazało się, że wśród odbiorców posta były władze Texas Southern University, uczelni, na której chciała studiować Evoni. Zarząd placówki postanowił nagrodzić empatyczną dziewczynę i ułatwić jej dalsze kształcenie. Młoda kelnerka otrzymała od władz uniwersytetu stypendium w wysokości 16 000 dolarów (ok. 54 600 złotych).

"Urocza młoda dama"

Evoni wzruszyła się podczas odbierania stypendium. Dziewczyna przyznała też, że pokrojenie posiłku panu Charpentierowi było dla niej czymś zupełnie normalnym, po tym, jak zauważyła, jakie mężczyzna ma problemy z rękami. Sam Adrien przyznaje, że bez pomocy Evoni, ciężko byłoby mu się najeść:

Moje ręce nie funkcjonują tak dobrze, jak powinny. Jeśli chciałbym pokroić sobie jedzenie, wyglądałbym tak, jakbym je dźgał.

Zachwyceni gestem dziewczyny byli także internauci, którzy w komentarzach pisali:
Co za wspaniała młoda dama!
Ta dziewczyna zasługuje na podwyżkę!
Wspaniała historia. Łzy napłynęły mi do oczu, kiedy przeczytałam, że pokroiła mu jedzenie, bo ja sama mam już z tym problem. Urocza i miła młoda dama. Twoja rodzina może być z ciebie dumna!

To też może cię zainteresować:

Przeżyła udar, ale została sparaliżowana. Mąż zostawił ją z 4 dzieci zaraz potem. Rehabilitant odmienił jej życie

Olimpijczyk z Pjongczangu uratował psy hodowane na mięso. "Zabijają je przez porażenie prądem"

Więcej o: