Jednego dnia ćwiczysz tylko nogi, drugiego wyłącznie ręce? Trener tłumaczy, czemu to błąd

Według Dylana Riviera trenowanie osobno wszystkich partii ciała przez tych, dla których fitness jest tylko hobby, może prowadzić nawet do... obniżenia masy mięśniowej.

Myślicie, że jedyny trening dający efekty to taki, w ramach którego ćwiczy się oddzielnie różne partie mięśniowe? Dylan Rivier, profesjonalny trener personalny z 10-letnim doświadczeniem, twierdzi, że osoby, które nie zajmują się kulturystyką i fitnessem zawodowo, nie powinny robić osobnych dni na trenowanie wyłącznie nóg czy mięśni rąk.

Split

Według trenera ten błąd najczęściej popełniają mężczyźni. Dylan wyjaśnił, że na trening dzielony, czyli split [ang. "dzielić"]  mogą pozwolić sobie profesjonalni kulturyści, którzy mają czas na to, żeby codziennie poświęcić kilka godzin na rzeźbienie wybranych partii ciała.

Czego nie można robić na siłowni? Rady dla początkujących

Człowiek, dla którego trening jest tylko sposobem na utrzymanie kondycji, może tym sposobem nawet zmniejszyć swoją masę mięśniową:

Jeśli trenujesz „klatę” w poniedziałek, a potem tego nie robisz aż do następnego poniedziałku, do tego czasu stracisz większość masy mięśniowej, którą wcześniej próbowałeś wypracować.
 

Trzy razy

Zamiast splitu, Dylan radzi wykonywać ćwiczenia angażujace partie mięśniowe całego ciała trzy razy w tygodniu. Dzięki temu poprawisz swoją siłę i sprawność, a także równomiernie wyrzeźbisz ciało.

 

Trener przypomina też, że nie powinno się ćwiczyć ze zbyt dużym obciążeniem – organizm może bowiem nie być gotowy na taki wysiłek, co będzie skutkowało pojawieniem się kontuzji:

Upewnij się, że stopniowo obciążasz swoje ciało i nie za wcześnie zaczynasz ćwiczyć ze zbyt dużym obciążeniem.

To też może cię zainteresować:

Singielki to desperatki? Obserwuję facetów i oni to dopiero są zdesperowani! Im się jednak tego nie wytyka [LIST]

Czy na pewno wiesz, jak robić deskę? Trener pokazuje wersję, która skuteczniej wyrzeźbi mięśnie brzucha

Więcej o: