Nagrał jak ludzie padali jeden, po drugim na ślizgawce-pułapce. Najlepszy pan na czworakach

Zima nie odpuszcza. Na własnej skórze przekonali się o tym mieszkańcy Swanage na południu Anglii, którzy z powodu oblodzonej ulicy musieli m.in. pełzać po niej na czworakach. Wszystko uwieczniła kamera.

Na ponad dwuminutowym nagraniu udostępnionym na YouTubie przez Paula Dubbelmana możemy zobaczyć nierówną - droga biegnie w górę - walkę przechodniów z oblodzoną uliczką. Nieszczęśnicy próbują pokonać lodową przeszkodę-pułapkę na wiele sposobów. Z jakim skutkiem? Zobaczcie sami!

 

I tak bohaterowie - nie ukrywajmy - zabawnego filmiku (w końcu, ludzkie upadki są takie zabawne) próbują różnych technik chodzenia po lodzie. Niektórzy drepczą, stawiając minikorczki, inni pełzają na czworakach. Efekt? Wszyscy, jak jeden mąż, bezradnie zjeżdżają w dół. 1:0 dla oblodzonej jezdni.

Padłeś? Powstań!

Najbliżej pokonania bezwzględnie śliskiego wzniesienia był mężczyzna, który postanowił zdobyć je na klęczkach. I kiedy był już prawie na górze i wydawało się, że nic go nie zatrzyma, zjechał bezradnie na sam dół. 2:0 dla oblodzonej jezdni.

Marsz zombie

W tym samym czasie, inni śmiałkowie cały czas próbowali utrzymać jako taką równowagę. Wykonywali przy tym specyficzny taniec na lodzie, który przypominał marsz zombie. Ostatecznie z "lodowej pułapki" udało się wydostać dwóm mężczyznom, którzy nie dali za wygraną i bocznymi ścieżkami ominęli oblodzoną uliczkę.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE: Myślisz, że o porach roku wiesz wszystko? Tak ci się tylko wydaje. Już 3. pytanie jest wyzwaniem

Jak bezpiecznie chodzić po oblodzonych chodnikach? Naśladując pingwiny

Więcej o: