"Średnio zarabiać, średnio mieszkać. Tak jest najlepiej". 88-letnia Polka o tym, co w życiu najważniejsze

W krótkim nagraniu starsza pani powiedziała, co zmieniłaby w swoim życiu, gdyby mogła przeżyć je od nowa. Jej rada może zaskoczyć, ponieważ zachęca do życia, którego wielu ludzi nie kojarzy ze szczęściem.

Co naprawdę jest w życiu ważne? Każdy na to pytanie odpowie inaczej. Mało tego, wraz z biegiem czasu priorytety będą się zmieniać – to, co uważaliście za istotne w wieku trzydziestu lat, może nie być takim za kolejne trzydzieści.

"Droga do nieba"

Ci, którzy nie są pewni życiowych priorytetów, powinni obejrzeć krótki filmik nakręcony przez Michała Śmierzchalskiego „Droga do nieba (Road to Heaven)”. Pod nagraniem można przeczytać notkę zamieszczoną przez autora:

Krótki film dokumentalny pokazujący życie mojej ukochanej Babci. Dzieli się w nim swoim 88-letnim doświadczeniem i rozważa swoje życiowe wybory.
 

Starsza pani, filmowana przez wnuczka, wyznaje, że zdaje sobie sprawę z błędów, które popełniła w życiu. Według niej przez długi czas niepotrzebnie koncentrowała się na gromadzeniu dóbr materialnych. Kobieta na pierwszym miejscu postawiła pracę. Z filmiku możemy dowiedzieć się, że zarobione pieniądze wydała na duży dom.

"Średnio żyć"

Teraz babcia Michala żałuje, że nie poświęcała więcej czasu dzieciom i rodzinie. Według niej dostatnie życie nie gwarantuje szczęścia:

Średnio zarabiać, średnio żyć i średnio mieszkać, średnio bogato. Jest najlepsze.

Produkcję Śmierzchalskiego, która trwa zaledwie minutę, obejrzało prawie 300 tysięcy osób. Komentujący nie szczędzili pochwał dla życiowej mądrości starszej pani:

Żyjemy raz, nie więcej. Mamy mądrość starszego pokolenie do wykorzystania, od nas zależy, co z tym zrobimy. Dbajmy o relacje i ludzi, a nie rzeczy.
Jak pięknie można ująć w minutę cały sens życia człowieka! Dziękuję.
Doskonały film, piękne kadry i montaż. Gratuluje, bo naprawdę ciężko przekazać coś w tak krótkiej formie.
1 minuta .... i przedstawione wszystko, co najważniejsze! Dawno żaden film tak mnie nie ruszył! Brawo!

To też może cię zainteresować:

"Myślałam jak baba. Widziałam tylko pole minowe na udzie". Kolejna wysportowana Polka pokazuje prawdę o ciele

Zrobiła portrety niepełnosprawnym psom. Zdjęcia są "perfekcyjnie niedoskonałe" i niosą niesamowity przekaz

Więcej o: