Które kobiety najczęściej mają orgazm? Wyniki nowych badań nie zachwycą mężczyzn

Okazuje się, że nawet do 55 orgazmów w miesiącu osiągają kobiety pomiędzy 18., a 65. rokiem życia, które pozostają w związkach homo i biseksualnych. Dzieje się tak nawet pomimo mniejszej liczby odbywanych stosunków względem par heteroseksualnych. Skąd wynikają te różnice?

Według badania, przeprowadzonego przez naukowców z Champman University w Kaliforni, mężczyźni heteroseksualni osiągają orgazm w 95 proc. przypadków, mężczyźni homoseksualni i biseksualni w 89 proc. przypadków, a kobiety homoseksualne osiągają rozkosz w 86 proc. przypadków.

Czy orgazm łechtaczkowy jest gorszy niż pochwowy? [LEPSZY SEKS]

Tymczasem kobiety biseksualne i heteroseksualne osiągają orgazm odpowiednio w 66 i 65 proc. przypadków. Powód? Chodzi o rutynę w łóżku i brak zróżnicowanych bodźców seksualnych.

Kobiety, które przeżywały więcej orgazmów, uprawiały seks oralny, dłużej odbywały stosunek, były bardziej usatysfakcjonowane związkiem.
Rozmawiały o swoich potrzebach seksualnych, chwaliły sowich partnerów podczas seksu. Wysyłały im pikantne SMS-y. Zakładały zmysłową bieliznę i eksperymentowały w łóżku. Nie bały się spełniać swoich fantazji erotycznych i nie tłumiły emocji podczas orgazmu.

Jakość, nie ilość

Do podobnych wniosków doszedł zespół naukowców pod kierunkiem dr Kristen Jozkowski z Uniwersytu w Arkansas.

Seks, który obejmuje więcej zróżnicowanych bodźców seksualnych, sprawia, że kobiety osiągają więcej orgazmów.

- tłumaczy dr Jozkowski.

Z badań jej zespołu wynika również, że kobietom aż o 32 proc. łatwiej jest przeżyć orgazm z drugą kobietą. W tym samym badaniu kobiety heteroseksualne miały średnio siedem orgazmów mniej w ciągu miesiąca od homoseksualnych kobiet.

Jaki jest sposób na kobiecy orgazm?Jaki jest sposób na kobiecy orgazm? Fot. Shutterstock

Mniej znaczy więcej

Dzieje się tak nawet pomimo tego, że kobiety pozostające w związkach z mężczyznami uprawiają seks średnio 16 razy w miesiącu, podczas gdy homoseksualne kobiety sypiają z partnerkami średnio 10 razy w ciągu miesiąca.

Wniosek? Powołując się na badania, można stwierdzić, że kobiety homoseksualne przeżywają więcej orgazmów, ponieważ mają bardziej zróżnicowane życie erotyczne, a bardziej urozmaicony seks, to większe prawdopodobieństwo, osiągnięcia orgazmu przez kobietę.

Sprawdź też:  Partner mówi, że jest zadowolony z waszego seksu? Według naukowców tacy najczęściej zdradzają

Para lesbijekPara lesbijek 123rf

Oczywiście należy podkreślić, że wyniki badań nie dotyczą każdej z nas. Głównym powodem jest fakt, że kobieta nie zapewni innej kobiecie "lawiny rozkoszy", jeżeli oboje nie czują do siebie pociągu seksualnego.

Dr Jozkowski i jej zespół mają również nadzieję, że wyniki ich badań pomogą wyjaśnić różnice wynikające z rozbieżności w osiąganiu orgazmu pomiędzy kobietami pozostającymi w związkach homoseksualnych i heteroseksualnych.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE:  Myślisz, że o seksie wiesz wszystko? To sprawdź się w tym quizie. Wasza średnia 4/10

Więcej o: