Obraz czy fotografia? Zgadniecie? Praca pani Agnieszki wykorzystuje złudzenie optyczne

O tej polskiej malarce jest ostatnio głośno. Wszystko za sprawą jej ostatniej pracy. Chodzi o niesamowity obraz, na którym widać... no właśnie, co jest na nim prawdziwe, a co jest tylko złudzeniem?

27-letnia Agnieszka Nienartowicz z Jeleniej Góry, absolwentka malarstwa na ASP w Gdańsku, swoją ostatnią pracą wywołała spore zamieszanie w sieci. Powód? To, co do złudzenia przypomina fotografię odwróconej dziewczyny z wytatuowanymi plecami w rzeczywistości, jest... olejnym obrazem.

Ubrania dla psów - konieczność czy fanaberia? Próżność właściciela czy zdrowie psa? [WYJAŚNIAMY]

Nawet tatuaż na plecach, który przedstawia dzieło Hieronima Boscha pt. "Ogród Ziemskich Rozkoszy", został namalowany. Skąd pomysł na obraz w obrazie, który łączy sztukę późnego średniowiecza ze współczesną formą, jaką jest tatuaż?

 

Agnieszka wybrała obraz Boscha, bo ten idealnie odpowiadał jej zainteresowaniom. Artystkę interesuje temat emocji i wewnętrznych sprzeczności.

Ludzie są pełni kontrastów i sprzeczności. Chcą czynić dobrze i jednocześnie czynią zło.
 
Myślałam o ludzkiej naturze, o grzechu i woli zła, które są wpisane w nasze życie. Potem połączyłam to z tryptykiem Boscha, który o tym opowiada. Uwielbiam ten obraz. Jest tak obcy, dziwny i piękny zarazem.

- opowiada w rozmowie z My Modern Met.

Poza tym Nienartowicz lubi łączyć sztukę współczesną z dawną sztuką, bo to przynosi jej dużo satysfakcji.

 
Dawna sztuka ma w sobie historię, emocjonalny ładunek. Łącząc współczesność z przeszłością nadaje sowim obrazom nowy kontekst, nowe znaczenie i nowe życie. To też mały ukłon w stronę wielkich mistrzów.
 

O niesamowitym obrazie Agnieszki pisały media zagraniczne. M.in. Bored Panda i My Modern Met.

Więcej prac Agnieszki możecie zobaczyć na agnieszkanienartowicz.com, jej Instagramie i Facebooku.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZE: Myślisz, że o porach roku wiesz wszystko? Tak ci się tylko wydaje. Już 3. pytanie jest wyzwaniem. Wasza średnia 7/10

Więcej o: