"Jego miłość do niej jest niepodważalna". 88-latek opiekuje się żoną cierpiącą na demencję starczą

Córka państwa Gacono przyznaje, że to, co codziennie robi jej ojciec dla jej mamy jest niezwykłe. Mężczyzna bowiem nie tylko dba o podstawowe potrzeby żony - pamięta także o dobieraniu jej ulubionych ubrań i biżuterii.

Becky Gacono do dziś nie może nadziwić się silnej więzi, jaka łączy jej rodziców. Kobieta dokumentuje ją zdjęciami i udostępnia je na facebookowym fanpage’u. Mama Becky cierpi na demencję starczą, która powoduje u niej problemy z koncentracją i pamięcią. Ojciec Becky z kolei dba o to, by jego żona mogła prowadzić normalne życie pomimo zaników pamięci.

Córka szczególnie poczuła, jak starszy pan jest zaangażowany w opiekę nad chorą, wtedy, gdy sama została z mamą, ponieważ tata miał wizytę u lekarza. Gdy Becky przyjechała rano do rodzinnego domu, starsza pani brała prysznic.

"W życiu kobiety na nic nie jest za późno". O mamie Kamy, która po 40-tce została łyżwiarką figurową

Bransoletka z serduszkiem

Ojciec był w łazience i układał na blacie różne przedmioty. Mężczyzna wytłumaczył córce, że każdego ranka poświęca przynajmniej 10 minut na przygotowanie porannej toalety dla żony.

Gdy już zaprowadzi ją pod prysznic, zabiera się za czyszczenie jej okularów, a także układanie biżuterii, którą lubiła nosić, gdy była jeszcze zdrowa. Ponadto, przygotowuje jej jeszcze rzeczy do ubrania. Pamięta nawet, że najlepiej czuje się ona w skarpetkach z Myszką Mickey.

Starszy pan przed opuszczeniem domu poinstruował córkę co do tego, co należy zrobić z biżuterią mamy:

Nie zapomnij, że bransoletkę z serduszkiem masz założyć na lewą rękę tak, jak zegarek. Dwie pozostałe bransoletki załóż jej na prawą.

"Niepodważalna miłość"

Becky była poruszona zaangażowaniem taty:

Wyjaśnił mi nawet co mam zrobić z bielizną mamy. Powiedziałam mu, że dam sobie radę i wysłałam go do lekarza. Rozglądał się jeszcze za sobą, żeby upewnić się, czy nie zapomniał mi powiedzieć o czymś, o czym powinnam wiedzieć. Jego miłość do niej jest niepodważalna.

Córka przyznała, że nie wie, jak 88-letni mężczyzna codziennie radzi sobie z opieką nad jej mamą. Ona sama po wysuszeniu i ubraniu kobiety nie miała już siły na nic innego:

Kończę ją suszyć, zakładać jej bieliznę, warstwy ubrań, skarpetki z Myszką Mickey (mówi, że je uwielbia), buty, biżuterię, okulary i wreszcie ona może uczesać sobie włosy. Jestem wykończona. Zastanawiam się, jak mój 88-letni tata wykonuje te czynności każdego ranka.

Becky zdała sobie sprawę, jak dużo energii musi włożyć starszy pan w całodzienną opiekę nad żoną, skoro sama poranna toaleta potrafi być tak męcząca. Jego jedyną nagrodą jest radość na twarzy partnerki.

Mężczyzna raczej nie doczeka się pochwał od starszej pani, ponieważ nie pamięta ona jego imienia. Nie kojarzy też, że to on wykonuje wszystkie pielęgnacyjne czynności i nie jest pewna, kim właściwie jest dla niej ten człowiek. Kobieta nie pamięta też Becky – nie rozpoznaje w niej swojej córki.

Od poranka, w którym zobaczyła zaangażowanie ojca w opiekę nad mamą i przekonała się, jak ciężka jest pielęgnacja osoby z demencją, córka zaczęła częściej odwiedzać rodziców i pomagać tacie w obowiązkach.

"Cudowny człowiek!"

Post opisujący życie rodziców Becky doczekał się prawie 5 tysięcy reakcji i ponad 450 komentarzy. Ludzie byli poruszeni miłością mężczyzny do żony:

Jak to cudownie mieć przy sobie kogoś, kto tak bardzo cię kocha.
Kto z nas nie chciałby takiej miłości?
Co za cudowny mężczyzna i człowiek!

To też może cię zainteresować:

Trampki na ślub - kobiety oszalały na punkcie tej kolekcji. "Chciałabym znów mieć wesele, żeby móc je założyć!"

"Średnio zarabiać, średnio mieszkać. Tak jest najlepiej". 88-letnia Polka o tym, co w życiu najważniejsze

Więcej o: