Sukienka dla "gruszki" albo "klepsydry"? Ten sklep pokazuje ubrania na modelkach o różnych typach figur

ASOS, internetowy sklep z ubraniami, wychodzi swoim klientkom naprzeciw i pokazuje te same ubrania, w różnych wariantach w zależności od typu sylwetki. Szykuje się rewolucja w zakupach online?

Chyba (niestety) każdej z nas zdarzyło się zamówić online ubranie, które okazało się kompletnym niewypałem i tylko na modelce prezentowało się dobrze. Bo zamówiona odzież była za krótka, za długa, zbyt szeroka albo odstawała i w ogóle nie pasowała do naszego typu sylwetki. ASOS znalazł rozwiązanie i wychodzi swoim klientkom naprzeciw.

ASOS wprowadza ciekawe udogodnienie dla swoich klientek.ASOS wprowadza ciekawe udogodnienie dla swoich klientek. fot. asos.com

Żeby ułatwić wybór i zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu online, brytyjska platforma sprzedażowa rozpoczęła testy nowej funkcji. Nowa opcja ma sprawić, że zakupy online staną się prostsze i mniej frustrujące. Chodzi o prezentowanie tych samych ubrań przez modelki o różnych typach sylwetek.

Dzięki temu będziemy mogły zobaczyć, jak odzież układa się na niskich i wysokich osobach oraz jak prezentuje się na sylwetce typu "gruszka", "jabłko", czy "klepsydra".

Trzeba podkreślić, że ubrania prezentowane na różnych typach sylwetek, to tylko wirtualna symulacja, która ma pokazać, jak mogą wyglądać kobiety w różnych typach figur.

Nowa opcja jest wciąż rozwijana i ma zostać wprowadzona na stałe. Czy czeka nas rewolucja w zakupach online? Zobaczymy.

Jak wam się podoba ten pomysł?

Przeczytaj też:

Sprawdź się w QUIZIE: Myślisz, że o porach roku wiesz wszystko? Tak ci się tylko wydaje. Już 3. pytanie jest wyzwaniem. Wasza średnia 7/10

Więcej o: