"Ogień spowodował tyle zniszczeń i uratował mi życie". Schudł ze względu na... bezpieczeństwo sąsiadów

Gdy Tony zorientował się, że jego otyłość utrudnia ratownikom przeprowadzenie procedur bezpieczeństwa, postanowił się odchudzić. Nie chciał, by jego waga stwarzała zagrożenie dla innych ludzi.

Maj 2016 roku był niezwykle trudnym czasem dla Kanadyjczyków. W prowincji Alberta wybuchały wówczas niebezpieczne i szybko rozprzestrzeniające się pożary. Zagrożone było m.in. miasteczko Fort McMurray. Szalejący tam pożar był tak ogromy, że mieszkańców miasta trzeba było ewakuować.

Udzielenie pomocy jednemu z nich, Tony’emu, wymagało jednak specjalnych przygotowań. Tony Bussey ważył wówczas 257 kilogramów. Mężczyzna nie był nawet w stanie sam się ubrać.

Czy seks liczy się jako aktywność fizyczna? [LEPSZY SEKS]

"To miało ogromny wpływ"

Przetransportowanie go na lotnisko wymagało zaangażowania drużyny ratowników. Na miejscu okazało się, że Tony musi zająć w samolocie dwa miejsca. Ta informacja zmieniła życie mężczyzny. Pan Bussey czuł się zawstydzony:

Myślałem wtedy: tu jest czyjaś żona, czyjś mąż, jakiś członek rodziny czeka na to, żeby mama, tata, czy ktoś ukochany wrócił do domu i teraz ci ludzie muszą dłużej czekać na kogoś bliskiego, bo ja jestem za gruby, żeby ktoś mógł zająć miejsce obok mnie.
To miało na mnie ogromny wpływ. Zobaczenie, że ludzie muszą czekać, bo ja jestem za gruby, żeby ktoś mógł się koło mnie zmieścić, było dla mnie momentem przełomowym.

Od tamtego wydarzenia, Tony postanowił się odchudzić. Swoją metamorfozę zaczął natychmiast. Już po zakwaterowaniu w hotelu dla mieszkańców ewakuowanych z Fort McMurray, mężczyzna zamówił lżejszy niż zwykle posiłek. Frytki zastąpił warzywami, a kurczaka obrał z tłustej skóry.

Spacery i dieta

Tony zaczął też chodzić i ćwiczyć. Na początku był w stanie ruszać się przez pięć minut – potem potrzebował odpoczynku. Stopniowo zwiększał jednak czas przeznaczony na spacery i treningi. W dwa lata mężczyzna zmienił się nie do poznania:

Zniknęło 148 kilogramów. Wszystko naturalnie. Bez operacji ani niczego takiego. Po prostu kontrolowałem to, co jem i chodziłem. Przeszedłem na dietę niskowęglowodanową i bogatą w białko.

"Ogień mnie uratował"

Obecnie mężczyzna poszukuje chirurga, który przeprowadzi operację usunięcia 13 kilogramów skóry pozostałej po odchudzaniu .Tony jest dumny ze swojej metamorfozy. Wciąż pamięta o tym, co go do niej zmotywowało:

Dwa lata temu ledwo mogłem dojść do samochodu. Ledwo mogłem się w nim zmieścić. Ogień spowodował tyle zniszczeń, wywołał takie piekło... i jednocześnie uratował mi życie.

To też może cię zainteresować:

Naukowcy: Bycie w związku to nawet 5 kg więcej na wadze. Dlaczego miłość tuczy, a single mają lżej?

Dawniej owsianki i kasze, dziś smalec i tłuste mięso. #DOBRAZMIANA, jakiej jeszcze nie było

Więcej o: