Wracają maseczki w proszku - klasyk pielęgnacji naszych babć

Macie dzień, w którym zajmujecie się "bardziej" pielęgnacją skóry? Dla nas to weekend, kiedy jest czas na to, żeby pochodzić na twarzy z maseczką, poczekać, aż wyschnie lakier na paznokciach.

Owszem, jesteśmy wygodne i dość rozleniwione. Maseczka najlepiej, żeby ekspresowo się nakładała, szybko wysychała i bez problemu dała zdjąć z twarzy. No i oczywiście dawała spektakularny efekt. Dlatego tak bardzo lubimy maski w płachtach, które wymagają minimalnego wysiłku ze strony użytkowniczki.

Czy detoks to dobry pomysł? [NaZdrowie]

Na drugim biegunie - jeśli chodzi o przygotowanie i nałożenie - są maseczki, które należy własnoręcznie przygotować. Dostajemy więc produkt w proszku, który rozrabiamy z wodą i specjalnym pędzlem nakładamy na twarz. Z tego typu maseczek polecamy szczególnie dwie - stosujemy je jedną po drugiej właśnie w weekendy. Obie są marki Avebio, która słynie z naturalnych kosmetyków na bazie ekstraktów roślinnych i składników botanicznych.

Maska enzymatyczna AvebioMaska enzymatyczna Avebio Fot. Materiały prasowe

Enzymatyczna maska do twarzy - Ananas i papaja

Enzymatyczna maska Avebio do twarzy z ekstraktami z ananasa i papai zawiera naturalne enzymy o właściwościach eksfoliujących. Papaja i ananas są naturalnie bogate w enzymy (papaina i bromelaina) znane ze swych zdolności usuwania martwych komórek naskórka. Poprzez delikatną eksfoliację maska wspiera odnowę skóry. Papaja oczyszcza skórę i redukuje nadmiar sebum. Przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Ananas neutralizuje tłusty film na skórze. Skóra staje się czystsza i bardziej elastyczna.

Nakładamy ją na kwadrans, a potem zmywamy wodą. Na tak oczyszczoną skórę możemy nałożyć kolejną maseczkę Avebio - tym razem przeciwstarzeniową.

Maska przeciwzmarszczkowa AvebioMaska przeciwzmarszczkowa Avebio Fot. Materiały prasowe

Przeciwzmarszczkowa maska do twarzy typu peel off - Hibiskus

Przeciwzmarszczkowa maska do twarzy typu peel off zawiera kompleks oligopeptydowy z hibiskusa, który działa na zmarszczki w dwóch krokach. Zmniejsza skurcze komórek mięśniowych odpowiedzialnych za linie ekspresji oraz pobudza naturalną ochronę przed wolnymi rodnikami przyczyniającymi się do procesów starzenia. Dzięki temu podwójnemu i uzupełniającemu się działaniu maska działa prewencyjnie w powstawaniu i łagodzeniu zmarszczek.

Na 30 g maski użyj 90 ml wody (ok. 20°C). Wlej całą wodę do miseczki z proszkiem. Mieszaj szybko i energicznie jedną minutę do uzyskania jednorodnej pasty. Nałóż maskę na twarz niezwłocznie po przygotowaniu. Maska zastyga po ok. 5 minutach od nałożenia. Pozostaw maskę, aby się zaktywowała na 15 minut. Następnie zdejmij w jednym kawałku. 30 minut i pielęgnację dodatkową masz z głowy!

Więcej o: