"Powiększ usta i odchudź nogi". To powiększyła, odchudziła. I obnażyła absurd internetowych hejtów

Zespół organizacji non-profit i jedna z "gwiazd" Instagrama przygotowali filmik, który pokazuje, jak wyglądaliby ludzie, gdyby zmieniali się zgodnie z komentarzami hejterów.

„Powinnaś powiększyć usta”, „Odchudź nogi”, „Masz za małe oczy” - niektórzy komentujący w mediach społecznościkowych nie znają litości. Ich wpisy często nie mają w sobie nic ze zdrowej krytyki – są absurdalnymi „hejtami”, które mogą znacząco obniżać poczucie własnej wartości, a nawet wpędzić bardziej wrażliwych w choroby psychiczne czy zaburzenia odżywiania.

Pół twarzy pomalowane, pół - zupełnie naturalne. Ten film udowadnia, jak wiele daje makijaż

Metamorfozy

Pracownicy organizacji non-profit Cybersmile wraz ze znaną "Instagramerką" Chessie King pokazali co myślą o internetowych „hejterach”. W kwietniu Chessie udostępniła na swoim instagramowym koncie kilka zdjęć i pozwoliła ludziom na komentowanie ich.

Kiedy zebrała odpowiedni materiał, wraz z organizacją Cybersmile oraz grafikami z agencji adam&eveDDB przygotowała materiał wideo, który pokazuje, jak wyglądałaby, gdyby wprowadziła w życie „rady” z obraźliwych i negatywnych komentarzy pod swoimi zdjęciami.

 

"Jesteś brzydka"

Na początku nagrania widać Chessie w różnych ujęciach. Dziewczyna ma atrakcyjne, kobiece ciało, ładną twarz. Kolejno przy jej zdjęciach pojawiają się komentarze od krytykujących jej wygląd ludzi: „Dziewczyny nie powinny podnosić ciężarków, twoje ramiona są stanowczo zbyt rozbudowane”, „Ona jest taka gruba”, „Masz za duże nogi”.

 

Ludziom nie podobały się również brwi dziewczyny, a także jej uśmiech – uznali bowiem, że ma zbyt wąskie usta. Graficy zmieniali ciało dziewczyny zgodnie z każdym komentarzem. Efekt końcowy jest przerażający – w zasadzie każdy element ciała został cyfrowo „poprawiony”. Ciało stało się nieproporcjonalne, a twarz wygląda jak efekt nieudanej operacji plastycznej.

 

"Mocne przesłanie!"

Filmik po kilku dniach wyświetlono ponad 110 tysięcy razy. Nagranie zebrało też sporo pozytywnych komentarzy:

Mocne przesłanie!
Naprawdę świetny i kontrowersyjny temat.
Myślę, że to, co zrobiłaś, jest bardzo odważne, a prawdziwa ty… to po prostu cudo!

Chessie ma nadzieję, że kampania pomoże nagłośnić problem internetowego prześladowania. Chce, żeby ludzie "zrozumieli, że obraźliwe komentarze w internecie mogą przyczyniać się do rozwoju chorób psychicznych czy poważnych problemów z postrzeganiem samego siebie". Sama zmaga się z krytyką "hejterów" odkąd zaczęła być aktywna na Instagramie.

Dan Raisbeck, współzałożyciel fundacji Cybersmile:

To, jak wygląda nasze ciało, jest ważną kwestią dla wielu ludzi. Mamy nadzieję, że ta kampania pomoże ludziom zrozumieć, że osądy innych ich nie definiują, a także, że ludzie będą mieli odwagę do tego, żeby celebrować swoją wyjątkowość.

To też może cię zainteresować:

Miała kompleksy przez to, jak wyglądał jej mąż. Mówili jej, że na niego nie zasługuje

Blogerki plus size pokazały, jak wyglądają bez Photoshopa. "Wyszczuplone wcale nie wyglądacie lepiej"

Więcej o: