Gdzieś już tę sukienkę widzieliśmy! Co łączy księżną Catherine i Romana Polańskiego?

Księżna Catherine bezustannie wzbudza wiele emocji. Tym razem dostarczyła ich Polakom i to na kilka sposobów, czego ostatnim przejawem jest jej biało-czerwona suknia.

Jest tyle polskich wątków w sprawie narodzin trzeciego dziecka brytyjskiej książęcej pary, że w sumie dość śmiało mówimy, do „naszego” księcia (z przymrużeniem oka): Ludwiku Arturze Karolu, witaj na świecie!

Royal BabyRoyal Baby John Stillwell / AP / AP

Po pierwsze mały Louis to efekt „aktu warszawskiego”, ponieważ jak wytropiły brukowce został poczęty podczas wizyty brytyjskiej pary książęcej w Polsce.

Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Tuż po wyjściu ze szpitala księżna Catherine pozowała w sukni w polskich barwach narodowych: czerwonej kreacji z białym koronkowym kołnierzykiem.

 

Co prawda Brytyjczycy doszukiwali się w wyborze sukni hołdu dla księżnej Diany, która w ubraniu w tych kolorach pierwszy raz pokazała swojego drugiego syna Harry’ego, ale my wiemy lepiej. Taki wybór nie był przypadkowy (znowu puszczamy oko).

Znane jest imię Royal baby 3Znane jest imię Royal baby 3 fot.Instagram/kensingtonpalace

Po trzecie okazało się, że w łudząco podobnej sukni wystąpiła już wcześniej Mia Farrow w sławnej kreacji aktorskiej w filmie „Dziecko Rosemary” nakręconej przez Romana Polańskiego.

 

Ze względu na fabułę filmu (zobaczcie film sami, jeśli nie widzieliście - jest świetny), nie było to może najbardziej fortunne nawiązanie, ale doceniamy te przejawy miłych uczuć dla naszego kraju. I kolejny polski akcent.

 

A tak Kate wyglądała po dwóch poprzednich porodach. Dostrzegamy całkowity brak akcentów polskich.

Royal Baby, książę George, książę William, księżna KateRoyal Baby, książę George, książę William, księżna Kate AP/Alastair Grant