Ta makowa posypka "żyje" i jest niebezpieczna. Znajduje się w niej aż pięć ukrytych kleszczy. Widzicie je?

Wygląda jak pyszna babeczka z posypką, ale po uważnym przyjrzeniu się można zauważyć, że posypka jest "żywa" i zabójczo niebezpieczna. To zdjęcie udowadnia, jak małe i trudne do zauważenia są kleszcze.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) opublikowało na Twitterze zdjęcie ciastka z makową posypką. Czy aby na pewno na babeczce jest tylko mak?

Z kleszczami nie ma żartów. Coraz więcej z nich przenosi groźne kleszczowe zapalenie mózgu

Otóż niektóre z ziarenek - a dokładnie pięć z nich - są śmiertelnie niebezpieczne. Są żywe, posiadają cztery pary odnóży i szczękoczułki przystosowane do wysysania krwi. Tak, na niewinnej z pozoru muffince, poza makiem "ukryły się" kleszcze. Widzicie je?

Kleszcze mogą być rozmiaru maku. Jesteście w stanie zauważyć wszystkie pięć kleszczy na zdjęciu? Sprawdź, jak uchronić się przed ich ukąszeniem.

- brzmi podpis pod zdjęciem.

Na babeczce jest pięć kleszczy!Na babeczce jest pięć kleszczy! fot. twitter.com/CDCgov

Pasożyty - małe i czarne - praktycznie niczym się nie różnią od ziarenek maku. Jak znalazły się na babeczce? Zostały umieszczone tam celowo. To część kampanii edukacyjnej CDC, która zdjęciem babeczki z kleszczami chciała zwrócić uwagę na to, jak trudne jest ewentualne "wykrycie" kleszczy.

Rozwiązanie |Rozwiązanie | fot. @CDCgov | Twitter

Szkodliwe mity na temat kleszczy

Kleszcze żyją wyłącznie w lasach, spadają z drzew i odstrasza je biały kolor? To tylko niektóre ze szkodliwych mitów na temat tych stworzeń. Niestety wielu Polaków nadal w nie wierzy. Najwyższy czas je obalić! Więcej o szkodliwych mitach na temat kleszczy przeczytasz  TUTAJ.

To cię zainteresuje:

Fakty i mity o kleszczach - czego jeszcze o nich wiesz?

Kleszcze właśnie zaczynają być aktywne. Biały strój i kapelusz z dużym rondem? Lepiej zapomnij o takiej 'ochronie' [OBALAMY MITY]

Więcej o:
Komentarze (9)
Ta makowa posypka "żyje" i jest niebezpieczna. Znajduje się w niej aż pięć ukrytych kleszczy. Widzicie je?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pycckuu_tpovvb

  Oceniono 2 razy 2

  Kto normalny układa kleszcze na mufince?

 • Raf Czu

  Oceniono 2 razy 2

  To nie kleszcze tylko często mylone z nimi jelenice (Strzyżak sarni) - czyli owady, nie pajęczaki. W przeciwieństwie do kleszczy mają 6 odnóży i skrzydła.

 • optimistic

  Oceniono 2 razy 2

  Taaa..... bo babeczki z makową posypką to naturalne miejsce występowania kleszczy.. Co za masakra. Równie dobrze mogliby je wrzucić na plażę i kazać wytężać wzrok..

 • topjar

  Oceniono 3 razy 1

  ekhhhm co was zdenerwowało?
  ...denerwujące jest że komentarz był i znikł a w clou
  była tylko podpowiedź dla prawników, o braku ostrzeżenia w artykule do psikania w usta
  preparatami kleszczobójczymi po wiosennych piknikach...

 • Gość: GOŚĆ

  0

  To dlaczego NIKT Z ŚWIŃSTWEM NIC NIE ROBI? NIE SĄ PROWADZONE ŻADNE OPRYSKI CZY INNE ŚRODKI, KTÓRE BY TE KLESZCZE ZWALCZYŁY. WSZYSCY WIEDZĄ, ŻE JEST TO GROŹNE, ALE JESZCZE NIKT NIE WPADŁ NA TO, JAK SIĘ POZBYĆ TYCH KLESZCZY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX