Ta makowa posypka "żyje" i jest niebezpieczna. Znajduje się w niej aż pięć ukrytych kleszczy. Widzicie je?

Wygląda jak pyszna babeczka z posypką, ale po uważnym przyjrzeniu się można zauważyć, że posypka jest "żywa" i zabójczo niebezpieczna. To zdjęcie udowadnia, jak małe i trudne do zauważenia są kleszcze.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) opublikowało na Twitterze zdjęcie ciastka z makową posypką. Czy aby na pewno na babeczce jest tylko mak?

Z kleszczami nie ma żartów. Coraz więcej z nich przenosi groźne kleszczowe zapalenie mózgu

Otóż niektóre z ziarenek - a dokładnie pięć z nich - są śmiertelnie niebezpieczne. Są żywe, posiadają cztery pary odnóży i szczękoczułki przystosowane do wysysania krwi. Tak, na niewinnej z pozoru muffince, poza makiem "ukryły się" kleszcze. Widzicie je?

Kleszcze mogą być rozmiaru maku. Jesteście w stanie zauważyć wszystkie pięć kleszczy na zdjęciu? Sprawdź, jak uchronić się przed ich ukąszeniem.

- brzmi podpis pod zdjęciem.

Na babeczce jest pięć kleszczy!Na babeczce jest pięć kleszczy! fot. twitter.com/CDCgov

Pasożyty - małe i czarne - praktycznie niczym się nie różnią od ziarenek maku. Jak znalazły się na babeczce? Zostały umieszczone tam celowo. To część kampanii edukacyjnej CDC, która zdjęciem babeczki z kleszczami chciała zwrócić uwagę na to, jak trudne jest ewentualne "wykrycie" kleszczy.

Rozwiązanie |Rozwiązanie | fot. @CDCgov | Twitter

Szkodliwe mity na temat kleszczy

Kleszcze żyją wyłącznie w lasach, spadają z drzew i odstrasza je biały kolor? To tylko niektóre ze szkodliwych mitów na temat tych stworzeń. Niestety wielu Polaków nadal w nie wierzy. Najwyższy czas je obalić! Więcej o szkodliwych mitach na temat kleszczy przeczytasz  TUTAJ.

To cię zainteresuje:

Fakty i mity o kleszczach - czego jeszcze o nich wiesz?

Kleszcze właśnie zaczynają być aktywne. Biały strój i kapelusz z dużym rondem? Lepiej zapomnij o takiej 'ochronie' [OBALAMY MITY]

Więcej o: