Właśnie skończyła 100 lat. Twierdzi, że to dzięki jednemu codziennemu rytuałowi

W internecie roi się od "sekretów na długowieczność", szczególnie od sędziwych staruszków. 100-letnia Doris Netting z Plymouth w Anglii ma kolejny. Jej tajemnica nie jest jedzenie wyłącznie superfoods, regualrne ćwiczenie, czy codzienny seks. Doris twierdzi, że jej sekretem jest... piwo.

O staruszkach, które dożyły stu, a nawet więcej lat, pisaliśmy wiele razy. Każda z nich miała swój własny mały sekret na długie życie. Np. jedna z bohaterek naszego tekstu twierdzi, że jej sposób na długowieczność, to picie każdego dnia przed snem odrobiny whiskey.

Czytaj:  "Unikać mężczyzn i jeść dużo owsianki". 109-letnia Szkotka zdradza sekrety swojej długowieczności

Brokuły najzdrowsze są na surowo!

Podobną i równie kontrowersyjną receptę na długowieczność ma 100-letnia Doris, która uważa, że swój wiek zawdzięcza codziennemu piciu szklaneczki ciemnego piwa, co prkatykuje - uwaga - codziennie od 1940 roku!

Chodzi o ciemne, irlandzkie piwo typu stout, marki Guinness. "Tradycję" picia szklaneczki piwa każdego dnia Doris zapoczątkowała jeszcze w latach 40. ubiegłego wieku. Zaczęło się od kampanii marketingowej, która zachęcała do picia Guinnessa, żeby uzupełnić braki żelaza, spowodowane racjonowaniem żywności podczas wojny.

Brytyjka uważa, że dobroczynny wpływ na jej wiek, ma właśnie zawartości żelaza w piwie.

I tak Doris zaczęła pić szklaneczkę piwa każdego dnia, do dzisiaj. Twierdzi, że to właśnie zapewnia jej dobre zdrowie i długowieczność.

- opowiada jej wnuczka w rozmowie z The Independent.

Co prawda zawartość żelaza w Guinnessie to zaledwie 0,3 mg (dzienne zapotrzebowanie żelaza dla mężczyzny to ok. 10 mg, dla kobiety ok. 18 mg), ale jak widać w przypadku 100-letniej Doris, szklaneczka ulubionego, ciemnego piwa "robi" swoje.

Czytaj:  Produkty bogate w żelazo - jakie warto wybierać?

Doris z okazji swoich setnych urodzin otrzymała kilka upominków od marki swojego ulubionego piwa oraz, tradycyjnie, kartkę urodzinową od Królowej Elżbiety II.

Czy faktycznie ciemne piwo może mieć wpływ na długość życia? To wymagałoby pogłębionej medycznej analizy, ale według rodziny Doris tryska energią i zdrowiem, i ani myśli o porzuceniu tradycji picia swojego ulubionego napoju.

Więcej o: