Jak pozbyć się bólu stóp podczas noszenia szpilek? Do tego triku wystarczy tylko kawałek taśmy

Po całym dniu w szpilkach bolą cię nogi i czujesz, jakby twoje palce były zgniecione? Nie oznacza to, że musisz rezygnować z atrakcyjnych butów. Dzięki kawałkowi medycznej taśmy (od biedy może być plasterek) poczujesz ulgę.

Przed włożeniem szpilek warto zastosować trik, dzięki któremu przez ok. 8 godzin nie będziesz czuła bólu spowodowanego noszeniem tego typu butów. Lifehack polega na owinięciu trzeciego i czwartego palca u stopy (licząc od dużego palca) taśmą medyczną.

Czemu to działa?

Podolog Joan Oloff i jednocześnie twórczyni marki Joan Oloff Shoes, tworzącej szpilki, które zaprojektowane są tak, żeby zminimalizować ryzyko bólu stóp, tłumaczy, że sam ból jest spowodowany naciskiem na kości palców stóp oraz podrażnieniem znajdujących się tam nerwów.

 


Nerwy, które są narażona na największe podrażnienie, znajdują się właśnie między trzecim a czwartym palcem. Dzięki połączeniu dwóch palców taśmą nacisk na nerwy zmniejsza się, a zatem zmniejsza się także uczucie bólu.

Lepiej zapobiegać

Choć trik jest pomocny, powinnaś pamiętać, by przede wszystkim wybierać takie buty, przy których stosowanie go nie będzie konieczne. Staraj się więc kupować obuwie, które jest wygodne i ma odpowiedni rozmiar. Nigdy nie decyduj się na założenie za małych butów tylko dlatego, że ładnie wyglądają.

Do sklepu obuwniczego wybierz się wieczorem - wtedy twoje stopy będą już lekko opuchnięte i bardziej wrażliwe na ból, dzięki czemu skuteczniej dobierzesz wygodne szpilki. Pamiętaj też, żeby przed wielkim wyjściem rozchodzić nowe buty. O skutecznej metodzie na rozchodzenie szpilek pisaliśmy tutaj>>>.

To też może cię zainteresować:

Trampki na ślub - kobiety oszalały na punkcie tej kolekcji. "Chciałabym znów mieć wesele, żeby móc je założyć!"

Najgorsze dla stóp i kręgosłupa? Wcale nie szpilki! Te buty wyrządzają więcej zła [RANKING FIZJOTERAPEUTKI]

Więcej o: