Matka wyproszona ze sklepu w Gorzowie, bo jej dziecko płakało. Właścicielka: Tu chodziło o dobro dziecka

Post wyproszonej ze sklepu mamy jest bardzo krótki i nie mówi wiele o zaistniałej sytuacji. Skontaktowaliśmy się więc z właścicielką sklepu, żeby dowiedzieć się, jak według niej wyglądała wizyta mamy w sklepie.

Na facebookowym profilu „Nie polecam/polecam w Gorzowie Wielkopolskim” ludzie udostępniają swoje opinie na temat lokali (barów, sklepów, restauracji itp.), które są ich zdaniem warte lub niewarte uwagi konsumentów. W poście opublikowanym w otwartej grupie 12 maja pojawiła się skarga anonimowej mamy na sklep „Sukienka” z odzieżą damską i ciążową w Gorzowie Wielkopolskim (pisownia oryginalna):

W tym o to sklepie zostałam wyproszona, bo cytuję "proszę uspokoić dziecko, bo się nie da pracować". Pani podeszła do mnie i z rąk zabrała mi ciuchy do przymiarki. Czyli oznaka zakupy skończone.

Jak nauczyć psa, by na komendę schodził z kanapy? Proste i skuteczne szkolenie

"Szanujmy się"

Pod postem pojawiło się prawie czterysta komentarzy. Zdania ludzi były podzielone, ale zdecydowanie przeważały wpisy, w których krytykowano anonimową mamę – czasem w bardzo ostrych słowach (pisownia oryginalna):

No i bardzo dobrze, nie dziwię się, jak się drze gówniak, ona tam musi stać 8 godzin, a wejdzie taka "dama" co myśli, że jest jakąś szlachtą, bo dostaje 500+.
Jak się gówniarz nie potrafi zachować to WON! Co w tym dziwnego? Czy ktoś inny musi znosić piski cudzego smarkacza tylko dlatego, że jego matka ma to w d***e.

Część komentujących chwaliła zachowanie pani ze sklepu. Ludzie przypominali, że przebywając w miejscach publicznych, należy uszanować spokój innych:

No i bardzo dobrze. Syn tez potrafił "umilić" czasem zakupy to zwyczajnie go brałam na ręce i wychodzimy ze sklepu. Co za przyjemność robić zakupy z dzieckiem, które wrzeszczy, do tego przeszkadza to innym ludziom. Szanujmy się.
To raczej normalne, że jak dziecko zachować się nie potrafi, to powinno być wyproszone. Nie wszyscy mają ochotę pracować i kupować w hałasie. I rozgardiaszu.

Niektórzy komentujący stanęli jednak po stronie mamy:

Ekspedientka zachowała się mega nieprofesjonalnie i prostacko!
Ludzie czy Wy dzieci nie macie? Nawet nie ma informacji w jakim wieku to dziecko. Weź se uspokój niemowlaka z kolką. Dzieci z autyzmem też chyba nikt nie ma. A jak autorka ma dziecko z problemami to tym bardziej prawdopodobne, że mąż ją zostawił, to kiedy ma kupować, jeśli jest samotną matką?

Upał, krzyk i ciasteczka

Wciąż próbujemy uzyskać kontakt do mamy, która udostępniła post, żeby porozmawiać o sytuacji, która miała miejsce w sklepie. Udało nam się natomiast porozmawiać z właścicielką „Sukienki”, Dorotą Leśko, która własną działalność prowadzi od 21 lat. Pani Dorota powiedziała nam więcej o zdarzeniu.

- Był bardzo duży ruch w sklepie [...] Weszła pani z wózkiem. U nas jest zakaz wprowadzania wózków, ale nie robimy z tego afery, tylko zwracamy uwagę, bo sklep jest dosyć wąski, wieszaków jest dosyć dużo. [...] Dziecko cały czas było niezadowolone, protestowało. To było malutkie dziecko, chłopczyk, wydaje mi się, że ponad roczny. Taki niespełna dwulatek. Płakał, krzyczał, zerwał sobie czapeczkę z główki, rzucał ciasteczkami.

Właścicielka "Sukienki" wspomina, że tamtego dnia w sklepie było dosyć duszno. Upał panujący w lokalu mógł wpłynąć na zły humor dziecka. Jego mama jednak kontynuowała zakupy. Dziecko wciąż płakało.

"Poprosiłam, żeby zajęła się dzieckiem"

Po dziesięciu minutach oglądania ubrań mama malucha postanowiła zabrać kilka z nich do przymierzalni. Postawiła wózek z dzieckiem w pobliżu kabin. Wtedy podeszła do niej pani Dorota:

- My mamy taki zwyczaj podchodzenia do każdego z klientów i odbierania rzeczy, które sobie klient wybierze w celu zaniesienia albo na kabinę, jeżeli jest wolna, albo położenia w pobliżu kabiny. Więc spokojnie wzięłam od niej te rzeczy, na co ona powiedziała, że ja jej te rzeczy odbieram. Powiedziałam jej, żeby zajęła się dzieckiem, przytuliła je, a najlepiej wyszła z nim na zewnątrz. Poprosiłam tę panią, żeby dziecko wzięła na ręce, przytuliła jak matka. Myślałam, że est mamą tego chłopca. [...] On był przypięty takimi szelkami, więc teoretycznie był zabezpieczony przed zrobieniem sobie krzywdy, ale jednocześnie był sfrustrowany i zmęczony.

Mama chłopca zapytała, czy może przymierzyć ubrania. Właścicielka jednak zaproponowała, żeby najpierw zajęła się dzieckiem. Klientka wyszła ze sklepu. Pani Dorota wspomina, że mama chłopca była bardzo zdenerwowana: Jeszcze coś klęła, odgrażała się, że ona mi pokaże.

"Powinniśmy reagować"

Po wyjściu kobiety inni klienci sklepu zaczęli uspokajać właścicielkę i przekonywać, że nie zrobiła niczego niewłaściwego. Pani Dorota była zaskoczona, gdy ktoś powiedział jej o poście, który anonimowa mama opublikowała na Facebooku. Właścicielka „Sukienki” zapewnia, że była zmartwiona sytuacją małego chłopca i to dlatego zwróciła klientce uwagę:

- Tu chodziło o dobro tego dziecka, nie o to, żeby klienta wyprosić, bo przecież ja jestem sprzedawcą i zależy mi na tym, żeby sprzedać. Ale chłopczyk był pokrzywdzony w tej całej sytuacji. [...] Z mojej strony to był czysty ludzki odruch w stosunku do  dziecka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy mówi się tyle, że powinniśmy reagować.

To też może cię zainteresować:

Całe życie kochanką? Waszym zdaniem to układ: Zazdrosnego starego dziada z naiwną głupią mimozą [FORUM]

"Gdybym nie trafiła na wakacjach do Szpitala Bielańskiego, być może nie żyłaby ani moja córeczka, ani ja" [LIST]

Więcej o:
Komentarze (21)
Matka wyproszona ze sklepu w Gorzowie, bo jej dziecko płakało. Właścicielka: Tu chodziło o dobro dziecka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ja

  Oceniono 86 razy 70

  I bardzo dobrze! Sklep z ciuchami to nie miejsce dla dzieci.

 • Gość: niezłygość

  Oceniono 74 razy 56

  no ale przecież sklep nie jest miejscem publicznym właściciel ma prawo decydować kogo obsługuje i jakie zasady panują w jego lokalu. o co ten cały PŁACZ? nowobogacka paniusia poczuła się urażona że obcy ludzie nie traktują jej jak królowej. śmiech na sali

 • nanorobot

  Oceniono 54 razy 44

  "zabrała mi ciuchy do przymiarki"
  Używane slownictwo od razu pokazuje z kim mamy do czynienia ...

 • Gość: l.

  Oceniono 52 razy 40

  Jeszcze zanim przeczytałam dokładną relacje właścicielki, miałam wyrobioną opinię na temat egoistycznej mamuśki, co zamiast do parku idzie z dzieckiem do sklepu na przymiarki.

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 47 razy 39

  Małych dzieci nie prowadzi się do sklepów ze względu na ich spokój i bezpieczeństwo, również zdrowotne.
  Chorych też nie, bo mają się leczyć w domu. Zwłaszcza dzieci z autyzmem - bo u tych z kolei powoduje to lęki, chyba że są do danego sklepu przyzwyczajone.
  A przede wszystkim nie prowadzi się do sklepu (ani do żadnych miejsc publicznych) dzieci nie dojrzałych na tyle, by umieć się tam zachować. A jak już ktoś musi spędzać czas w sklepach z ciuchami, to ucieka z nich w sekundzie, gdy przestaje panować nad dzieckiem.

  W przeciwnym razie wychowuje się tych, co potem robią bydło na bulwarach w Warszawie albo na rynku w Krakowie.

  A poza wszystkim innym - jaką bezczelną idiotką wózkową musi być dziunia, która wpycha się z wózkiem pomimo ewidentnego zakazu i skąpego miejsca??? Następna suwerenka "bez żadnego trybu"?

  Takie własnie są obyczajowe skutki rządów ostentacyjnego chamstwa, którego żadne reguły w jego mniemaniu nie dotyczą.

 • sselrats

  Oceniono 44 razy 38

  Wlascicielka nie musi sie krygowac. Sklep jest jej.

 • red_fang

  Oceniono 53 razy 35

  Durna pi*da (matka, nie ekspedientka).

 • goodwater1

  Oceniono 36 razy 34

  Jeżeli dziecko rzuca się na glebę albo krzyczy to bierze sie je i wychodzi. Dzieci czasami tak mają, ale to nie znaczy, że obcy ludzie muszą tego słuchać. Sam mam dwójkę maluchów.

 • yeronimo

  Oceniono 36 razy 34

  ...posiadanie dzieci z niczego nie rozgrzesza!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX