Małe dzieci nie odczytują sygnałów wysyłanych przez psy. Ekspertka wyjaśnia, kiedy i jak głaskać te zwierzęta

Jak głaskać psa, żeby czuł się komfortowo i był zrelaksowany? Niby proste pytanie, a jednak każdy, kto ma psa wie, że czworonóg nie zawsze życzy sobie dotyku. Nawet naszego.

Ostatnia historia pogryzionego przez znajomego psa pięciolatka z Kowalowic szokuje. Pies znał dziecko, a ono jego. Dlaczego pogryzło malca i jego matkę, ciężarną kobietę, która stanęła w obronie syna?

To jest przedmiotem dochodzenia, ale już teraz warto się dowiedzieć, jakie błędy popełniamy w kontaktach z psami. Bo nie każdy dotyk jest dla zwierzęcia miły. Są miejsca na ciele zwierzęcia, które pies lubi, żeby były dotykane i takie, które mogą sprawiać mu duży dyskomfort. Czy na pewno je znasz? 

W tym odcinku behawiorystka Barbara Sikorska tłumaczy, że w przypadku psów, których nie znamy, powinniśmy zachować szczególną ostrożność i nigdy nie podchodzić do nich bez zapytania o pozwolenie właściciela. Specjalistka wyjaśnia także, czy psów rzeczywiście nie należy głaskać po głowie i po pysku.

Barbara Sikorska jest behawiorystką i trenerką w szkole „Wspaniały pies” (koniecznie odwiedźcie jej profil na Facebooku). 

Dłuższą wersję rozmowy znajdziesz na naszym kanale na YouTubie.

Więcej o: