Napisała swojemu chłopakowi instrukcję obsługi... siebie. "Proszę, nie bądź przerażony moim stanem"

Czasami mężczyźni żartują, że przydałaby im się instrukcja obsługi kobiet, bo nie potrafią odczytywać ich reakcji. Kelsey Darragh, aktorka, postanowiła przygotować takie wskazówki dla swojego chłopaka.

Instrukcja Kelsey Darragh, aktorki ("Wiele hałasu o nic ") nie jest jednak uniwersalna. Dziewczyna cierpi bowiem na zaburzenia lękowe oraz ataki paniki. Jej chłopak często czuł się zagubiony i nie wiedział, co ma robić w chwilach słabości aktorki. Dziewczyna wypisała więc 15 rzeczy, które pomagają jej podczas ataków paniki oraz w stanach lękowych.

"Nie bądź przerażony"

W pierwszym punkcie Kelsey poprosiła o wyrozumiałość:

Wiedz, że jestem przerażona i nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego. Więc proszę, nie bądź przerażony, ani zirytowany moim stanem.

Ile czekać z pójściem do łóżka z nowym partnerem? [LEPSZY SEKS]

Aktorka zaznaczyła, że chłopak powinien pamiętać o podaniu jej leków, które bierze w momencie ataków. Wiele punktów listy dotyczy odwracania uwagi od lęku, ale w bardzo subtelny sposób (np. proponując wspólne spokojne oddychanie lub aktywność, którą para mogłaby wspólnie się zająć) - wszelkie nakazy mogłyby przynieść bowiem skutek odwrotny do zamierzonego i dziewczyna mogłaby zdenerwować się jeszcze bardziej.

Aktorka zaznaczyła, że wypicie kilku łyków wody może pomóc, ale zmuszanie jej do jedzenia lub picia, będzie dla niej zbyt przytłaczające. W liście znalazła się też prośba o empatię - o wczucie się w sytuację osoby, która właśnie ma napad lękowy.

W ostatnim, piętnastym punkcie, aktorka prosi chłopaka o rozmowę o tym, co właśnie się stało i wyciągnięcie wniosków na przyszłość - być może zdarzyło się coś, co pomoże jej lepiej przetrwać kolejny atak?

Uniwersalny pomysł

Według aktorki jej lista będzie przydatna dla wszystkich osób, które cierpią na zaburzenia lękowe. Kelsey zachęciła do udostępniania swojej instrukcji partnerom lub partnerkom. Jednak nawet jeśli nie cierpisz na to samo schorzenie, co Kelsey, możesz skorzystać z jej pomysłu.

Być może bardzo ciężko przechodzisz PMS, właśnie zaczęłaś się odchudzać lub straciłaś ukochanego zwierzaka i potrzebujesz wsparcia? Twój partner jest jednak nieporadny - wszelkie próby raczej denerwują cię, zamiast poprawiać ci humor? Wtedy napisanie mu o tym, co mógłby zrobić, żebyś poczuła się lepiej, może być dobrym pomysłem.

Podczas układania listy będzie ci łatwiej na spokojnie zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujesz od partnera, a które z jego zachowań szczególnie cię drażnią. On będzie wobec ciebie bardziej wyrozumiały, gdy otrzyma od ciebie jasne instrukcje. Wreszcie będzie wiedział, co w danym momencie czujesz i w jaki sposób najlepiej o ciebie zadbać. Taka lista może naprawdę was do siebie zbliżyć.

To też może cię zainteresować:

Więcej o:
Komentarze (20)
Napisała swojemu chłopakowi instrukcję obsługi... siebie. "Proszę, nie bądź przerażony moim stanem"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: behemota

  Oceniono 27 razy 21

  Nie macie pojęcia z czym przychodzi się ludziom mierzyć każdego dnia, jak zaburzenia psychiczne wpływają na ich codzienne funkcjonowanie.

  Codziennie patrzę na ludzi, których przerastają całkiem zwykłe dla innych sytuacje. Gdzie wasza empatia, co z wami?

 • Gość: Karolina

  Oceniono 25 razy 15

  Ludzie, ta kobieta ma problemy, z którymi walczy. To nie są fochy rozkapryszonej panienki. To choroba. Gdyby chodziło o kobietę chorą np. na białaczkę, to czy jej chłopakowi też radzilibyście uciekać gdzie pieprz rośnie?

 • justas32

  Oceniono 11 razy 7

  Skąd się bierze w Polsce tylu bezrozumnych chamów ...

 • miromaz

  Oceniono 11 razy 5

  Jasne, to faceci muszą uczyc się specjalnej obsługi kobiet. Kobiety nie, mogą wszystko, mogą się nabzdyczyć bo ... nic nie zrobiłeś, sexu nie bedzie bo... nie powkladales do zmywarki naczyń tuż po kolacji tylko pół godz. później bo musiales odpisac na służbowego maila. Mogą się wkurzyć bo wolisz oglądać mecz repr. Polski a nie słuchać co akurat teraz ma do powiedzenia. Mogą się nie odzywać przez tydzień bo w ten weekend nie masz ochoty jechać do mamusi. I to wy macie nerwicę a faceci jej mieć nie mogą, i to wy jesteście przemeczone a faceci nie mogą. Aha, i to wy wiecie lepiej jak wychowywać dzieci bo faceci są tępi jak przecinak i nie mają zielonego pojęcia czy rozpieszczać 10-latka czy może już nie.
  Generalnie - facet musi być delikatny i subtelny a kobieta jest jaka jest.

 • dcag

  Oceniono 21 razy 1

  moze i chora, ale nie na tyle, by nie lansowac sie w mediach spolecznosciowych....

 • Gość: MissKimchi

  Oceniono 2 razy 0

  Przy nerwicy, którą przechodzę, doskonale ją rozumiem. I też tłumaczyłam facetowi, co się ze mną dzieje, co ma robić. Czy przy pochłaniającym, irracjonalnym strachu ma mnie przytulić czy może zostawić w spokoju. A ten stan potrafi trwać od rana do wieczora. A żyć trzeba, żyć ze sobą i z drugim człowiekiem. Więc żeby 24 h nie zalewać kogoś swoim stresem, po prostu próbujesz radzić sobie samodzielnie. A tu zwyczajna rzecz urasta do rangi megaproblemu i megastresującego wyzwania. Nawet jak już sytuacja się skończy, to i tak się stresujesz, bardzo, baaardzo. I takie uczucie przez praktycznie cały dzień, od rana do wieczora. Idziesz spać jako kłębek nerwów, a rano budzi cię silny stres.

 • tenare

  Oceniono 3 razy -3

  17.
  I jak mówisz do mnie to nie zaczynaj od słowa "ku...".

 • rikol

  Oceniono 49 razy -11

  niech ten chłopak wieje, jak szybko się da. nic nie ujmując tej pani, życie z takimi osobami jest niesamowicie uciążliwe.

 • Gość: Mmm

  Oceniono 65 razy -11

  Proponuję 15 punktów skrócić do jednego: "zmień dziewczynę na normalną"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX