Napisała swojemu chłopakowi instrukcję obsługi... siebie. "Proszę, nie bądź przerażony moim stanem"

Czasami mężczyźni żartują, że przydałaby im się instrukcja obsługi kobiet, bo nie potrafią odczytywać ich reakcji. Kelsey Darragh, aktorka, postanowiła przygotować takie wskazówki dla swojego chłopaka.

Instrukcja Kelsey Darragh, aktorki ("Wiele hałasu o nic ") nie jest jednak uniwersalna. Dziewczyna cierpi bowiem na zaburzenia lękowe oraz ataki paniki. Jej chłopak często czuł się zagubiony i nie wiedział, co ma robić w chwilach słabości aktorki. Dziewczyna wypisała więc 15 rzeczy, które pomagają jej podczas ataków paniki oraz w stanach lękowych.

"Nie bądź przerażony"

W pierwszym punkcie Kelsey poprosiła o wyrozumiałość:

Wiedz, że jestem przerażona i nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego. Więc proszę, nie bądź przerażony, ani zirytowany moim stanem.

Ile czekać z pójściem do łóżka z nowym partnerem? [LEPSZY SEKS]

Aktorka zaznaczyła, że chłopak powinien pamiętać o podaniu jej leków, które bierze w momencie ataków. Wiele punktów listy dotyczy odwracania uwagi od lęku, ale w bardzo subtelny sposób (np. proponując wspólne spokojne oddychanie lub aktywność, którą para mogłaby wspólnie się zająć) - wszelkie nakazy mogłyby przynieść bowiem skutek odwrotny do zamierzonego i dziewczyna mogłaby zdenerwować się jeszcze bardziej.

Aktorka zaznaczyła, że wypicie kilku łyków wody może pomóc, ale zmuszanie jej do jedzenia lub picia, będzie dla niej zbyt przytłaczające. W liście znalazła się też prośba o empatię - o wczucie się w sytuację osoby, która właśnie ma napad lękowy.

W ostatnim, piętnastym punkcie, aktorka prosi chłopaka o rozmowę o tym, co właśnie się stało i wyciągnięcie wniosków na przyszłość - być może zdarzyło się coś, co pomoże jej lepiej przetrwać kolejny atak?

Uniwersalny pomysł

Według aktorki jej lista będzie przydatna dla wszystkich osób, które cierpią na zaburzenia lękowe. Kelsey zachęciła do udostępniania swojej instrukcji partnerom lub partnerkom. Jednak nawet jeśli nie cierpisz na to samo schorzenie, co Kelsey, możesz skorzystać z jej pomysłu.

Być może bardzo ciężko przechodzisz PMS, właśnie zaczęłaś się odchudzać lub straciłaś ukochanego zwierzaka i potrzebujesz wsparcia? Twój partner jest jednak nieporadny - wszelkie próby raczej denerwują cię, zamiast poprawiać ci humor? Wtedy napisanie mu o tym, co mógłby zrobić, żebyś poczuła się lepiej, może być dobrym pomysłem.

Podczas układania listy będzie ci łatwiej na spokojnie zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujesz od partnera, a które z jego zachowań szczególnie cię drażnią. On będzie wobec ciebie bardziej wyrozumiały, gdy otrzyma od ciebie jasne instrukcje. Wreszcie będzie wiedział, co w danym momencie czujesz i w jaki sposób najlepiej o ciebie zadbać. Taka lista może naprawdę was do siebie zbliżyć.

To też może cię zainteresować:

Więcej o: