Ten trik sprawia, że francuski manicure wygląda dobrze nawet na krótkich paznokciach

Myślisz, że french manicure nie wygląda dobrze na krótkich paznokciach? Jeśli w odpowiedni sposób wystylizujesz ten klasyczny manicure, będzie on wyglądał elegancko na twojej płytce i na pewno ją wydłuży.

French manicure polega na pokryciu płytki paznokcia pastelowym lakierem (najczęściej w naturalnym cielistym kolorze) oraz na pomalowaniu końcówek paznokcia na biało. Na bardzo krótkich paznokciach jednak taki manicure może nie wyglądać zbyt dobrze, ponieważ biały pasek optycznie skraca płytkę.

Rozwiązaniem jest francuski manicure w stylu ombre. Polega on na stworzeniu płynnego przejścia od białej końcówki do różowej płytki za pomocą gąbeczki. Dzięki temu, że granica pomiędzy kolorami nie jest wyraźnie widoczna, płytka wydaje się dłuższa. Sam manicure zaś wciąż wygląda bardzo elegancko.

 

Gąbeczka i taśma

Do wykonania takich paznokci będziesz potrzebowała lakieru w kolorze białym, lakieru w kolorze cielistym, bezbarwnego lakieru, taśmy klejącej oraz gąbeczki do makijażu. Przyda ci się także specjalny preparat zabezpieczający przed zabrudzeniem obszar wokół paznokcia. Jeśli takiego nie posiadasz, wszelkie zabrudzenia możesz później usunąć z palca patyczkiem kosmetycznym nasączonym zmywaczem do paznokci.

Zobacz też kosmetyki i akcesoria do paznokci na Avanti24.pl!

Pierwszym krokiem jest pomalowanie paznokci cielistym lakierem i poczekanie na to, aż całkowicie wyschną. Następnie, jeśli posiadasz preparat zabezpieczający, teraz jest czas na jego użycie.

 

Po pomalowaniu okolicy wokół paznokcia czas na przygotowanie gąbeczki. Odetnij kawałek klejącej taśmy, przyklej go do tej strony gąbeczki, której będziesz używać i oderwij. Dzięki temu trikowi pozbędziesz się wszelkich paprochów i drobin, które osiadły na jej powierzchni, więc twój manicure będzie nieskazitelny.

Kiedy gąbeczka będzie już gotowa do użycia, nałóż na jedną z jej ścianek pasek białego lakieru. Zaraz pod nim nałóż cielisty lakier. W miejscu, gdzie oba lakiery się stykają, przejedź jeszcze pędzelkiem, żeby wymieszać oba kolory.

 

Teraz czas na stemplowanie. Raz z pewnością nie wystarczy. Musisz przyłożyć gąbeczkę energicznie do płytki kilka razy tak, żeby stworzyć płynne przejście między białym a cielistym kolorem. Po wyschnięciu paznokci czas na biały lakier. To on ostatecznie scali oba lakiery.

Francuski manicure w stylu ombre jest również dobrym tłem dla kolejnych zdobień. Interesująco wygląda z mocniejszymi, graficznymi wzorami w ciemnych kolorach lub jasnymi kryształkami do paznokci. 

 

To też może cię zainteresować:

Stylizacja paznokci - francuski manicure na wesoło

Reverse manicure to niebanalny następna frencha. Pomoże ci też... zatuszować odrastające paznokcie

Więcej o: